PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Zaspa-Rozstaje. Jedna firma zainteresowana budową sygnalizacji świetlnej przy kościele
Zaspa-Rozstaje. Jedna firma zainteresowana budową sygnalizacji świetlnej przy kościele
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zakończyła przetarg dotyczący budowy sygnalizacji świetlnej w sąsiedztwie parafii p.w. Opatrzności Bożej. Potrzebę takiej inwestycji zgłaszali sami mieszkańcy - szczególnie uczestnicy nabożeństw w świątyni.
DRMG zakończyła przetarg dotyczący budowy sygnalizacji świetlnej w sąsiedztwie parafii p.w. Opatrzności Bożej
DRMG zakończyła przetarg dotyczący budowy sygnalizacji świetlnej w sąsiedztwie parafii p.w. Opatrzności Bożej
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Do przetargu ogłoszonego przez DRMG przystąpiła tylko jedna firma, która zaoferowała cenę wyższą niż szacowało miasto. Za wykonanie prac spółka Eldro Budowa z Gdańska zaproponowała cenę 762,2 tys. złotych. Tymczasem Miasto zabezpieczyło na ten cel 620 tys. złotych. W najbliższym czasie zbierze się więc specjalna Komisja, która ustali, czy należy dołożyć środki finansowe, czy też unieważnić postępowanie i ogłosić kolejne.

W ramach inwestycji zaplanowano budowę i rozbudowę kanalizacji kablowej oraz budowę specjalnych studni kablowych i wymianę istniejących. Sygnalizacja będzie podłączona do systemu Tristar. Poza tym zamontowane zostaną maszty z sygnalizacją i kamerami podłączonymi do systemu ANPR, które rozpoznają tablice rejestracyjne. Oprócz sygnalizacji, w pobliżu kościoła zamontowana zostanie też stacja meteorologiczna.

Jeżeli oferta zostanie zatwierdzona, prace rozpoczną się w najbliższych tygodniach. Zgodnie z planem, inwestycja powinna być gotowa w grudniu br.

Parafia p.w. Opatrzności Bożej mieści się przy ruchliwej al. Jana Pawła II. W związku z tym, że w pobliżu nie ma sygnalizacji świetlnej, kierowcy samochodów jeżdżą w tej okolicy nierzadko z dużą prędkością. Choć pobliskie przejście dla pieszych przedzielone jest chodnikiem i pasem zieleni pomiędzy jezdniami, piesi mają często problem, by spokojnie i bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy. Zdarza się, że muszą czekać od kilku do nawet kilkunastu minut, by któryś z pojazdów ustąpił im pierwszeństwa. Montaż sygnalizacji świetlnej w tym miejscu powinien rozwiązać ten problem.

 

Przeczytaj także:

System pomorskiego biletu metropolitalnego z unijną dotacją. Przyznano aż 90 mln złotych

Nowa Pesa Jazz Duo już w Gdańsku. Za opóźnienia Miasto otrzyma dwa dodatkowe tramwaje

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl