PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Skaldowie, Oddział Zamknięty, Bohdan Łazuka i swing! Zabawa w stylu retro na Dolnym Mieście
Skaldowie, Oddział Zamknięty, Bohdan Łazuka i swing! Zabawa w stylu retro na Dolnym Mieście
Atrakcje dla dzieci, koncerty dla dorosłych, potańcówka, kultowe samochody, wystawy, spacery z Opowiadaczami Historii, a to wszystko przy foodtruck’owych smakach z całego świata. Już w tę sobotę, 7 września, w rejonie ulic Reduta Wyskok i Kurza pobawimy się w stylu RETRO po raz piąty!
To już piąta edycja zabawy w stylu retro na Dolnym Mieście w Gdańsku.
To już piąta edycja zabawy w stylu retro na Dolnym Mieście w Gdańsku.
Grzegorz Mehring/ www.gdansk.pl


Tegoroczne wydarzenie na Dolnym Mieście rozgrywać się będzie pomiędzy sceną główną usytuowaną na Bastionie Wyskok, halą namiotową przy ulicy Kurzej i Inkubatorze Społecznej Energii. Organizatorzy zadbali o wyjątkowo ciekawy program. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Dla dużych i małych

Zabawa rusza o godz. 15, a na scenie głównej nie zabraknie muzycznych doznań. Tego dnia będzie można pobawić się przy muzyce na żywo. A wystąpią Skaldowie – legenda polskiego rocka, L.U.C. & REBELBABEL, Bovska i Oddział Zamknięty.

O odpowiedni klimat Dolnego Miasta zadbają polskie kultowe samochody. Retro pojazdy niewątpliwie swoją prezencją zapewnią wszystkim mały skok do przeszłości. Warto dodać, że każdy, kto w tym dniu pojawi się w przebraniu w stylu retro i uwieczni swój strój w Fotobudce otrzyma upominek - pamiątkowy magnes. Prezent przygotowano dla pierwszych 1000 osób.

Tymczasem dla najmłodszych przygotowano specjalna strefę. Czekać na nich będą: dmuchańce, retro karuzela, zajęcia artystyczne m.in. lepienie z gliny, tworzenie origami i zakładek do książek, warsztaty z upcyklingu… Lista jest długa, nawet najbardziej aktywne i ciekawe dzieci nie będą się nudzić!

Dolne Miasto. Zabawa w stylu retro
Dolne Miasto. Zabawa w stylu retro
zdj. Krzysztof Mystkowski/KFP


Tańce i gość specjalny w rytmie swingu

Gościem specjalnym w hali namiotowej ul. Kurzej będzie aktor filmowy i teatralny, Bohdan Łazuka. Znany jest starszemu pokoleniu nie tylko z ról filmowych i teatralnych, ale także jako piosenkarz czy prezenter radiowo - telewizyjny. Jednego można być pewnym. Podczas spotkania będziemy świadkami wielu ciekawych i równie zabawnych opowieści aktora, a także usłyszymy kilka piosenek w jego wykonaniu.

Tegoroczną nowością będzie akcja ROZTAŃCZONY KAPELUSZ! W trzech miejscach organizatorzy podejmą wyzwanie wspólnego tańca jak największej liczby osób w wyznaczonym obszarze o kształcie kapelusza. Kto się da porwać wygibasom w stylu retro może liczyć na prezent.
W programie znalazła się też potańcówka plenerowa na Dolnym zaaranżowana w stylu lat 60-tych – Retro Fajfy. Wszystko w oprawie muzycznej znanego zespołu Detko Band Orchestra, który zagra standardy jazzu tradycyjnego, swing i muzykę taneczną całego świata. W przerwach na łyk wody, profesjonaliści ze Swing Revolution Trójmiasto zaprezentują swoje taneczne umiejętności.

Festiwal Smaków Food Trucków i Opowiadacze Historii

Na wszystkich "retrozakręconych", których po szaleńczych zabawach dopadnie głód, będzie czekał Festiwal Smaków Food Trucków - idealna okazja na kulinarną podróż dookoła świata. Wśród serwowanych potraw będą m.in. owoce morza, pizza, panini, soczyste burgery, specjały kuchni wegetariańskiej i wegańskiej. Będą też pyszne desery … hiszpańskie churrosy, lody tajskie, belgijskie gofry i wiele innych. 

Festiwal Smaków Food Trucków jest imprezą towarzyszącą wydarzenia Retro Dolne Miasto. Atrakcje kulinarne czekają na zainteresowanych tylko w sobotę, 7 września, w rejonie ulic Reduta Wyskok i Kurza, w godzinach 14.00-22.00. 

A dla tych, którym Dolne Miasto jest jeszcze mało znane przygotowano spacery z Opowiadaczami Historii, czyli przewodnikami, którzy o Dolnym Mieście wiedzą najwięcej. Spacery startują przy ISE Dolne Miasto – Inkubator Sąsiedzkiej Energii (ul. Reduta Wyskok 2). Przy ISE będzie znajdować się również Zakątek Retro, czyli mini wystawa starych pocztówek, zdjęć i artefaktów ze zbioru Opowiadaczy Historii.

Jedno jest pewne! Organizator wydarzenia, Fundacja Gdańska, przygotowała program atrakcji dla wszystkich – małych i dużych, młodszych i starszych.

 

PROGRAM:

SCENA GŁÓWNA / Bastion Wyskok, ul. Reduta Wyskok
16:20 Skaldowie
17:55 L.U.C. & Rebel Babel
19:25 Bovska
20:45 Oddział Zamknięty

HALA NAMIOTOWA / UL. KURZA
15:00 DownTown Brass
15:15 Rozmowa z Bohdanem Łazuką
16:15 Nauka tańca ze Swing Revolution Trójmiasto
17:00 Retro Fajfy – potańcówka na Dolnym Mieście z Detko Band i pokazy taneczne

ISE Dolne Miasto - Inkubator Sąsiedzkiej Energii/ UL. REDUTA WYSKOK 2
16:00 / 16:30 / 17:00 / 17:30 Retro spacery z Opowiadaczami – Lokalnymi przewodnikami i przewodniczkami

WIĘCEJ NA FUNDACJAGDANSKA.PL

 
CZYTAJ WIĘCEJ:
 
Zabawa w stylu retro znów na Dolnym Mieście! Będą Boney M, Jelonek, Dorota Kolak
 
Cofnąć się w czasie... piękna rzecz! Zobacz, jak to się robi na Dolnym Mieście [FOTO]
 
 
oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze
oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze