PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wyspa Sobieszewska. Nowy odcinek “rowerostrady” gotowy, w sobotę otwarcie

Wyspa Sobieszewska. Nowy odcinek “rowerostrady” gotowy, w sobotę otwarcie
W najbliższą sobotę, 24 sierpnia na Wyspie Sobieszewskiej odbędzie się uroczyste otwarcie nowej 4,5 kilometrowej trasy rowerowej. Trasę rowerową otworzy m.in. Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska a pierwsze sto osób, które zdecydują się na przejazd na trasie Sobieszewo - Świbno otrzyma gdańskie dzwonki rowerowe.
Nowa droga rowerowa zaczyna się w centrum Sobieszewa, przy rondzie mostu zwodzonego na Martwej Wiśle i biegnie do Świbna. Uroczyste otwarcie - w sobotę
Nowa droga rowerowa zaczyna się w centrum Sobieszewa, przy rondzie mostu zwodzonego na Martwej Wiśle i biegnie do Świbna. Uroczyste otwarcie - w sobotę
DRMG

 

Uroczysty przejazd rowerowy z udziałem Aleksandry Dulkiewicz i Mieczysława Struka, marszałka Województwa Pomorskiego odbędzie się w sobotę 24 sierpnia o godz. 9.30. Rowerzyści powinni zameldować się na skrzyżowaniu ulicy Turystycznej z Przegalińską. 

Nowa droga rowerowa powstała wzdłuż ul. Turystycznej i ul. Boguckiego, czyli drogi wojewódzkiej nr 501, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Przegalińską do skrzyżowania z ulicą Pohoreckiego. Uzupełniła tym samym trasę wzdłuż całej Wyspy Sobieszewskiej. W ramach inwestycji powstała wygodna dwukierunkowa droga o szerokości trzech metrów. Poza tym przebudowano, na mini rondo, skrzyżowanie ulic Turystycznej i Przegalińskiej oraz zbudowano nowe odcinki chodników.

Na pierwsze sto osób, które zdecydują się na przejazd na trasie Sobieszewo-Świbno, będą czekać gdańskie dzwonki rowerowe. Uczestnicy przejazdu, którzy najciekawiej ozdobią swój pojazd, otrzymają specjalną nagrodę niespodziankę.

Trasa prowadzi aż do przeprawy promowej w Świbnie, gdzie od godz. 10.00 do północy trwać będzie Wakacyjny Piknik Rodzinny organizowany przez Miasto Gdańsk i OSP Gdańsk-Świbno. W programie: pokazy ratownictwa, konkursy, gry i animacje dla dzieci, koncert zespołu Łubudubu, bezpłatny serwis rowerowy i zajęcia z Supersorterem, a na koniec zabawa taneczna do rana z DJ Dan Duo.

 

dobrychlebb
 

 

 

Program Wakacyjnego Pikniku Rodzinnego przy przeprawie promowej w Świbnie

  • godz. 10.00 Otwarcie pikniku
  • godz. 10.00 - 15.00 Warsztaty z Supersorterem
  • godz. 10.00 - 14.00 Porady i serwis rowerowy
  • godz. 11.30 Pokaz ratownictwa technicznego | Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Gdańsk
  • godz. 12.00 Konkursy na temat Wyspy Sobieszewskiej i wiedzy pożarniczej
  • godz. 13.00 Koncert zespołu ŁubuDubu „Pokolenie Tik-Taka”
  • godz. 15.00 - 18.00 Pokazy iluzji, pokazy cyrkowe, szczudlarze, malowanie buziek, bańki mydlane, gry i zabawy sprzętem pożarniczym z OSP Mikoszewo, OSP Drewnica i OSP Świbno
  • godz. 15.30 Finał turnieju piłki nożnej o puchar Prezesa OSP Świbno
  • godz. 19.30 - 00.00 Zabawa taneczna z DJ Dan Duo

 

Czytaj także:

Wyspa Sobieszewska. Budowa gdańskiej "rowerostrady" zakończona, czas na odbiory

Droga rowerowa na Wyspie Sobieszewskiej. Postępy widać gołym okiem

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl