PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Wybory parlamentarne 2019. Kandydaci w okręgach nr 25 i 65, obejmujących Gdańsk. PEŁNA LISTA
Wybory parlamentarne 2019. Kandydaci w okręgach nr 25 i 65, obejmujących Gdańsk. PEŁNA LISTA
13 października br. wybierać będziemy naszych przedstawicieli do Sejmu i Senatu RP. Mieszkańcy Gdańska będą mogli oddać głos na jedną spośród 120 osób, które starają się o uzyskanie mandatu posła RP i na jednego z dwojga kandydatów na senatora RP. Sprawdźcie, kto powalczy w październikowych wyborach.
13 października br. wybierać będziemy naszych przedstawicieli do Sejmu i Senatu RP
13 października br. wybierać będziemy naszych przedstawicieli do Sejmu i Senatu RP
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Kandydaci do Sejmu, wśród których wybierać będą mieszkańcy Gdańska, startują z okręgu wyborczego nr 25. Okręg ten obejmuje powiaty: gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, sztumski i tczewski oraz miasta na prawach powiatu: Gdańsk i Sopot. Zarejestrowano w nim pięć komitetów wyborczych: Polskie Stronnictwo Ludowe, Prawo i Sprawiedliwość, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Konfederację Wolność i Niepodległość oraz Koalicję Obywatelską PO .Ni PL Zieloni. W każdym z komitetów kandydują 24 osoby. Sprawdźcie: 

 

Lista numer 1 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

 

Numer na liście  Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 KOBYLARZ Andrzej Sławomir parlamentarzysta Domachowo nie należy do partii politycznej
2 TRAWICKI Krzysztof Gabriel lekarz weterynarii Bytonia członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
3 PAWŁOWSKA Maria Urszula prawnik Mikoszewo członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
4 KUCHAREK Adam Antoni przedsiębiorca Tczew nie należy do partii politycznej
5 KACZYŃSKI Leszek Józef rolnik Rościszewo nie należy do partii politycznej
6 SARNOWSKI Wojciech Ireneusz inżynier produkcji Mały Bukowiec nie należy do partii politycznej
7 BIERNACKI Paweł Piotr nauczyciel Miastko nie należy do partii politycznej
8 CYMERYS Wojciech inżynier rolnik Postolin członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
9 TUSK Lucyna Maria sprzedawca Straszyn nie należy do partii politycznej
10 NOWAK Bartosz Kazimierz rolnik Stogi członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
11 DASZKIEWICZ Maria Jolanta ekolog Starogard Gdański członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
12 KŁOS Małgorzata Maria księgowa Sopot członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
13 WERONIECKI Bartosz Szymon inżynier leśnik Pelplin członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
14 GRAHN Marianna ekonomista Sopot członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
15 MICHALAK Leszek mistrz cukiernictwa Pruszcz Gdański członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
16 KAMIŃSKI Paweł przedsiębiorca Gdańsk członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
17 DOMBROWSKA-GRUBBA Beata Agnieszka ekonomista Gdańsk nie należy do partii politycznej
18 HOŁUBOWSKI Bartosz Rafał student turystyki Gdańsk nie należy do partii politycznej
19 RYBAKOWSKA Małgorzata przedsiębiorca Gdańsk nie należy do partii politycznej
20 MŁOT Andrzej prawnik Gdańsk członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
21 PASZEK Krystyna rolnik Grabowo nie należy do partii politycznej
22 DĄBEK-STOBIERSKA Janina Maria nauczyciel Koszwały nie należy do partii politycznej
23 GRAJOSZEK Zbigniew Mariusz inżynier rolnik Wocławy członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
24 DORNIAK Tomasz inżynier środowiska Żukowo członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

 

Lista numer 2 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

 

Numer na liście  Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 SELLIN Jarosław Daniel parlamentarzysta Warszawa członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
2 PŁAŻYŃSKI Kacper Maciej adwokat Gdańsk członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
3 ŻEBROWSKI Arwid Marek audytor Kaniczki członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
4 KILIAN Jan parlamentarzysta Starogard Gdański członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
5 CYMAŃSKI Tadeusz parlamentarzysta Malbork członek partii politycznej: Solidarna Polska
6 SMOLIŃSKI Kazimierz adwokat Tczew członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
7 RABENDA Karol Kazimierz historyk Gdańsk członek partii politycznej: Porozumienie Jarosława Gowina
8 CELMER Sylwia Agnieszka starosta Michorowo członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
9 KORALEWSKI Kazimierz Marian kierownik projektu Gdańsk członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
10 RAKOWSKI Tomasz Jędrzej przedsiębiorca Gdańsk członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
11 PETKOWSKI Paweł Piotr socjolog Sopot członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
12 KEMPA Anna Magdalena specjalista administracji publicznej Trąbki Wielkie członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
13 SULEWSKA Katarzyna Joanna prawnik Gdańsk członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
14 WIECZOREK Jan Antoni urzędnik państwowy Miłoradz członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
15 GÓRNIAK Sonia Anna ekonomista Gdańsk członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
16 WITTNER Marcin Daniel politolog Rusocin członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
17 STOLC Grażyna Jadwiga nauczyciel Pączewo członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
18 CABAJ Joanna Dorota nauczyciel Gdańsk nie należy do partii politycznej
19 JASIŃSKI Mirosław nauczyciel religii Malbork członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
20 WAŃCZYK-KULPIŃSKA Katarzyna Maria specjalista do spraw organizacji i rozwoju sprzedaży Rajkowy członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
21 BROŻEK Anna ekonomista Pruszcz Gdański członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
22 IMIANOWSKA Barbara kierownik domu kultury Gdańsk członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
23 STANKIEWICZ Filip Andrzej muzealnik Gdańsk członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
24 RACZAK Grzegorz lekarz-specjalista kardiologii Gdańsk nie należy do partii politycznej

 

Lista numer 3 - Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej

 

Numer na liście  Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 MACIEJEWSKA Beata Monika edukatorka Gdańsk członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia
2 BANACH Jolanta Maria nauczyciel Gdańsk nie należy do partii politycznej
3 KOWALCZUK Łukasz psycholog Gdynia członek partii politycznej: Lewica Razem
4 ŚNIEG Andrzej Stanisław inżynier rolnictwa Pastwa członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
5 PIĘKOŚ Michał Rafał specjalista bankowości Sopot członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia
6 OCHOCKA Iwona przedsiębiorczyni Knybawa członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia
7 STROJNY Olga inżynier budowy mostów Gdańsk członek partii politycznej: Lewica Razem
8 GWOŹDŹ Edward Rajmund inżynier budownictwa okrętowego maszyny i siłownie okrętowe Gdańsk nie należy do partii politycznej
9 HRYNIEWSKI Wojciech programista aplikacji Gdańsk członek partii politycznej: Lewica Razem
10 NOWAK Karolina spedytor Nowa Wioska członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia
11 KRÓL Judyta Anna pedagog Pruszcz Gdański członek partii politycznej: Polska Partia Socjalistyczna
12 PACEK Igor student Luzino członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia
13 HODERNY Adam Ryszard emerytowany oficer sił zbrojnych Malbork członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
14 GREKULAK Ksenia fizjoterapeutka Sztum nie należy do partii politycznej
15 KŁOS Wojciech Jakub programista aplikacji Gdańsk członek partii politycznej: Lewica Razem
16 CYGAN Mirosław Wojciech nauczyciel - trener Gdynia członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
17 STAŻEWSKA Anna Ewa analityk baz danych Gdańsk członek partii politycznej: Lewica Razem
18 WADLEWSKA Lucyna Beata dyrektor handlowy Pruszcz Gdański członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia
19 BYLICA Bartosz specjalista do spraw marketingu i handlu Rotmanka członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia
20 MARKIEWICZ Dorota Maria magazynier Pruszcz Gdański członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
21 WICHERT Marcin Krystian technik administracji Starogard Gdański nie należy do partii politycznej
22 ŻOCHOWSKA Anna Kazimiera adwokat Gdańsk członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia
23 SZKUDLAREK Joanna Dorota filozof Gdynia członek partii politycznej: Lewica Razem
24 KOPERSKI Romuald Wincenty muzyk Gdańsk członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej

 

Lista numer 4 - Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość

 

Numer na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 URBANIAK Michał Piotr przedsiębiorca Mosty członek partii politycznej: Ruch Narodowy
2 PRUŚ Sylwester Zbigniew fizyk Gdańsk członek partii politycznej: Korwin
3 MOJZESOWICZ Wojciech rolnik Gogolinek nie należy do partii politycznej
4 ZABOROWSKI Arkadiusz technik rolnik Skarszewy członek partii politycznej: Ruch Narodowy
5 WELKA Michał inżynier elektryk Gdynia nie należy do partii politycznej
6 OCHAŁ Andrzej technik ochrony mienia Prabuty członek partii politycznej: Ruch Narodowy
7 WYSOKIŃSKA Monika Agnieszka rolnik Ustka nie należy do partii politycznej
8 RABĘDA Krzysztof logistyk Gdańsk członek partii politycznej: Korwin
9 CZARNECKA Anna przedsiębiorca Juszkowo nie należy do partii politycznej
10 PAWEŁCZAK Barnaba Bogusz dyrektor operacyjny Sopot nie należy do partii politycznej
11 PAPROCKA Małgorzata Maria aktorka Gdynia nie należy do partii politycznej
12 PIASECKA Dorota Magdalena architekt Sopot nie należy do partii politycznej
13 PASZKO Dagmara urzędnik Gdańsk nie należy do partii politycznej
14 LABUDA Katarzyna technik ekonomista Amalka nie należy do partii politycznej
15 SEREDYŃSKI Konrad Bartłomiej technik elektronik Drzewina członek partii politycznej: Ruch Narodowy
16 BRODNICKA Kamila Kinga specjalista w dziale zakupów Gdańsk członek partii politycznej: Korwin
17 FALIŃSKA Urszula emeryt Gdynia nie należy do partii politycznej
18 LANDOWSKA Agnieszka Monika muzealnik Rumia członek partii politycznej: Ruch Narodowy
19 SZABLEWSKA Joanna Maria grafik komputerowy Rumianek członek partii politycznej: Ruch Narodowy
20 WILK Piotr Jerzy specjalista kontroli jakości Starogard Gdański członek partii politycznej: Ruch Narodowy
21 ADAMOWICZ Emilia Regina pedagog Bydgoszcz nie należy do partii politycznej
22 CHOJNACKA Izabela Anna pracownik socjalny Gdańsk członek partii politycznej: Ruch Narodowy
23 STĘPKOWSKI Adrian inżynier ds. projektowania oprogramowania Gdańsk członek partii politycznej: Korwin
24 KRZYWKOWSKI Marcin Piotr naukowiec Tczew członek partii politycznej: Korwin

 

Lista numer 5 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni

 

Numer na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 NEUMANN Sławomir Arkadiusz ekonomista Rokocin członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
2 WAŁĘSA Jarosław Leszek politolog Gdańsk członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
3 POMASKA Agnieszka Dominika politolog Gdańsk członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
4 ADAMOWICZ Piotr dziennikarz Gdańsk nie należy do partii politycznej
5 CHMIEL Małgorzata inżynier architekt Gdańsk członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
6 SARNOWSKI Józef Leon inżynier rolnik Czernin członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
7 BOROWCZAK Jerzy Stanisław technik mechanik Gdańsk członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
8 WIDZ Piotr nauczyciel Kwidzyn członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
9 BAUĆ Piotr Paweł nauczyciel akademicki Gdańsk członek partii politycznej: Twój Ruch
10 BAGIŃSKI Piotr Wojciech nauczyciel Sopot członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
11 WÓJCIK Małgorzata Joanna architekt Gdynia członek partii politycznej: Partia Zieloni
12 GANCAREWICZ Monika Katarzyna ekonomistka Starogard Gdański nie należy do partii politycznej
13 LISEK Krzysztof dyplomata Kłodawa członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
14 SKONIECZNY Stefan Leon ekonomista Pruszcz Gdański członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
15 MICHALSKI Jacek Wojciech nauczyciel Nowy Dwór Gdański członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
16 KACPROWICZ Beata Maria nauczyciel Malbork nie należy do partii politycznej
17 KULAS Jan Edward nauczyciel Tczew członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
18 HANDKE-OWSIAK Alicja przedsiębiorca Tczew nie należy do partii politycznej
19 CZYŻEWSKA Agata Anna studentka Gdańsk nie należy do partii politycznej
20 POBŁOCKA Natalia Zuzanna mgr inż. architekt Sopot członek partii politycznej: Nowoczesna
21 ŚLEDŹ Mariusz nauczyciel Małe Walichnowy nie należy do partii politycznej
22 MAJ Lucyna pielęgniarka Prabuty nie należy do partii politycznej
23 REZMEROWSKI Roman Kazimierz mgr inż. rolnictwa Turze nie należy do partii politycznej
24 LIEDER Ewa ekonomistka Gdańsk członek partii politycznej: Nowoczesna

 

W przypadku wyboru senatorów RP, okręgi wyborcze podzielone są w inny sposób. Miasto Gdańsk znajduje się w okręgu nr 65, który obejmuje miasta na prawach powiatu: Gdańsk i Sopot. O mandat senatora RP powalczą tutaj dwie osoby:

 

Numer na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Komitet Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 BORUSEWICZ Bogdan Michał historyk Gdańsk KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
2 GWIAZDA Anna Teresa architekt Gdańsk KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl