PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wakacje w Grecji. Ryanair i Wizz Air zapowiadają letnie loty z Gdańska na Santorini i Kretę

Wakacje w Grecji. Ryanair i Wizz Air zapowiadają letnie loty z Gdańska na Santorini i Kretę
Irlandzka linia lotnicza Ryanair poinformowała o uruchomieniu dwóch nowych połączeń z Gdańska do Grecji. Wcześniej podobne zapowiedzi popłynęły ze strony węgierskiego przewoźnika Wizz Air.
Ryanair zapowiada letnie loty do Grecji
Ryanair zapowiada letnie loty do Grecji
zdj. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

Mimo pandemii i nienajlepszych nastrojów w branży lotniczej dwaj przewoźnicy - irlandzki i węgierski - zapowiedzieli wakacyjne loty do Grecji. Samoloty Ryanair 2 lipca wystartują na grecką wyspę Santorini, a 4 lipca do Chanii na Krecie. Będą latały na tych trasach dwa razy w tygodniu.

 

 Gdańsk-Kreta (Chania)  od 4 lipca 2021 r.  środa i niedziela
 Gdańsk-Santorini  od 2 lipca 2021 r.  poniedziałek i piątek

 

Poza tym w ofercie Ryanaira na ten sezon jest już 30 połączeń. Irandzki przewoźnik zamierza latać do: Aarhus, Alicante, Barcelony-Reus, Belfastu, Billund, Birmingham, Bristolu, Dublina, Edynburga, Goteborga, Hamburga, Kopenhagi, Kijowa-Boryspolu, Krakowa, Leeds-Bradford, Londynu-Stansted, na Maltę, do Manchesteru, Mediolanu-Bergamo, Newcastle, Odessy, Oslo-Torp, Pafos, Pizy, Sztokholmu-Skavsta, Vaxjo, Wrocławia, Zadaru, a teraz dodał też Kretę i Santorini. Podróże muszą oczywiście odbywać się w reżimach sanitarnych.

Kreta. Stary port w Chani
Kreta. Stary port w Chani
zdj. Maciej Kosycarz/KFP


- Cieszymy się z ogłoszenia dwóch nowych tras z Gdańska do Chanii oraz na Santorini. Nowe trasy uruchomione zostaną w lipcu i staną się częścią rozkładu lotów Ryanaira z Polski na lato 2021. Z okazji ogłoszenia nowych tras wprowadzamy do sprzedaży bilety w cenie od 89 złotych na loty do końca października. Rezerwacji lotów w promocyjnej cenie można dokonać jedynie na www.ryanair.com do czwartku 8 kwietnia - mówi Olga Pawlonka, dyrektor Sprzedaży i Marketingu Ryanaira w Europie Środkowo-Wschodniej i na Bałkanach.


Przypomnijmy, że jeszcze w marcu swoją grecką ofertę lotów z Gdańska zaprezentował też Wizz Air. Węgierska linia od 11 czerwca poleci na Santorini, a od 13 czerwca do Heraklionu na Krecie. Loty do Grecji Wizz Air będzie obsługiwał również dwa razy w tygodniu.

Gdańsk-Kreta (Heraklion)  od 13 czerwca 2021 r.  środa i niedziela
Gdańsk - Santorini  od 11 czerwca 2021 r.  poniedziałek i piątek


- Dzięki ofercie Wizz Air polscy podróżni będą mogli cieszyć się tego lata długo oczekiwanymi wakacjami. Za sprawą wdrożonych przez Wizz Air dodatkowych procedur bezpieczeństwa na pokładzie, nasi pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie i wygodnie - powiedziała Paulina Gosk, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air. Port Lotniczy Gdańsk.

Santorini. Niezwykle popularna wśród turystów grecka wyspa
Santorini. Niezwykle popularna wśród turystów grecka wyspa
zdj. Maciej Kosycarz/KFP

Wizz Air zapowiedział też otwarcie nowych połączeń z Krakowa do chorwackiego Splitu i z Warszawy do Salonik i Prewezy-Aktion, portu lotniczego w północno-zachodniej Grecji nad Morzem Jońskim. Bilety na wszystkie kierunki dostępne są już w sprzedaży na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Ceny zaczynają się od 179 złotych.

Węgierski przewoźnik również nie rezygnuje z wakacyjnych kierunków
Węgierski przewoźnik również nie rezygnuje z wakacyjnych kierunków
zdj. Maciej Kosycarz/gdansk.pl


Linia Wizz Air stworzyła nową, stale uaktualnianą mapę Wizz Air, aby pasażerowie mogli na bieżąco sprawdzać, do których miejsc z siatki połączeń Wizz Air można latać. To również źródło informacji na temat obowiązujących restrykcji dotyczących podróżowania.

Pasażerowie mogą dodać do swojej rezerwacji usługę Wizz Flex. Wykupienie usługi uprawnia do zmiany daty lub kierunku podróży, możliwa jest zmiana rezerwacji na każdy inny lot. Dzięki usłudze pasażerowie mają gwarancję dodatkowej ochrony swoich rezerwacji.

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl