PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wakacje to nie czas na nudę - ZHP i Miasto Gdańsk zapraszają na półkolonie

Wakacje to nie czas na nudę - ZHP i Miasto Gdańsk zapraszają na półkolonie
Warsztaty bębniarskie i gipsowe, zajęcia z zakresu pierwszej pomocy oraz warsztaty z bezpieczeństwa prowadzone przez policjantów – trwają półkolonie zorganizowane przez Chorągiew Gdańską Związku Harcerstwa Polskiego. Są jeszcze wolne miejsca.
Zastępca prezydent Gdańska Piotr Kowalczuk odwiedził małych gdańszczan i gdańszczanki podczas półkolonii z Chorągwią Gdańską ZHP
Zastępca prezydent Gdańska Piotr Kowalczuk odwiedził małych gdańszczan i gdańszczanki podczas półkolonii z Chorągwią Gdańską ZHP
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Wraz z dzieciakami w półkoloniach organizowanych przez harcerzy w piątek, 10 lipca wziął udział Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta ds. edukacji i usług społecznych.

- Fantastyczny czas dla najmłodszych gdańszczanek i gdańszczan. Staramy się, żeby mogli spędzać dobrze wakacje. Przede wszystkim mądrze, twórczo, innowacyjnie i takie możliwości im zapewniamy, w pełnym rygorze bezpieczeństwa. Cieszę się, że ZHP, który przystąpił do organizacji półkolonii o to zadbał – mówił prezydent Kowalczuk.

Chorągiew Gdańska ZHP jest jedną z instytucji realizujących na zlecenie miasta półkolonii dla najmłodszych gdańszczanek i gdańszczan. Zajęcia odbywają się w trzech placówkach. W dwóch lokalizacjach - w Szkole Podstawowej nr 19 na Oruni Górnej oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Śródmieściu – są jeszcze wolne miejsca.

Zajęcia odbywają się w tygodniowych turnusach do końca wakacji. Cena za jeden turnus wynosi 150 zł. 

Więcej informacji na temat półkolonii z ZHP znajdziesz tutaj:

Wakacje w Gdańsku? Spędź je na półkoloniach z harcerzami. Zapisy już trwają 

Zapisów na półkolonie z ZHP za pośrednictwem strony https://gdanska.zhp.pl/polkolonie-2/.

 

Wakacje w mieście? Mamy propozycje dla najmłodszych SPRAWDŹ OFERTY

 

Na organizację wakacyjnej opieki dla dzieci miasto przeznaczyło w sumie 856 tys. złotych.

 

 

 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl