PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Kolejnych pięć osób z Trefla zakażonych. W środę mecz gdańszczan z PGE Skrą Bełchatów bez publiczności

Kolejnych pięć osób z Trefla zakażonych. W środę mecz gdańszczan z PGE Skrą Bełchatów bez publiczności
Z dziesięciu osób z Trefla Gdańsk, którym w ostatnich dniach przeprowadzono testy na obecność SARS-CoV-2, pięć ma wynik pozytywny. To Mariusz Wlazły i Moritz Reichert, jeden członek sztabu szkoleniowego oraz dwie osoby z administracji klubu. Bez względu na nowe zakażenia w środę, 14 października, gdańszczanie w Ergo Arenie zagrają bez udziału publiczności z PGE Skrą Bełchatów.
Mecz Trefla Gdańsk z PGE Skrą Bełchatów odbędzie się bez udziału publiczności. Podobnie było w spotkaniu z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Mecz Trefla Gdańsk z PGE Skrą Bełchatów odbędzie się bez udziału publiczności. Podobnie było w spotkaniu z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

W środę, 7 października, gdański klub poinformował, że zakażenie SARS-CoV-2 stwierdzono u trenera Michała Winiarskiego. W związku z tym przeprowadzono też badania u członków sztabu szkoleniowego i zawodników Trefla Gdańsk, którzy nie byli zakażeni w okresie przygotowawczym: trzech siatkarzy i dwóch członków sztabu. Badania przeprowadzono także pięciu osobom z administracji klubu, które mają bezpośredni kontakt z drużyną.

W poniedziałek, 12 października, klub otrzymał rezultaty większości tych badań. Zakażenie SARS-CoV-2 stwierdzono u kapitana drużyny Mariusza Wlazłego i przyjmującego Moritza Reicherta, u jednej osoby ze sztabu oraz dwóch z administracji klubu. 

Cztery z pięciu osób, które otrzymały dodatnie wyniki testów miały takie objawy zakażenia jak dreszcze, ból głowy, osłabienie, bóle mięśni i stawów. Jedna osoba przechodzi zakażenie bezobjawowo. Dolegliwości występowały głównie przez 2-3 dni, teraz wszystkie zakażone osoby czują się już dobrze i są w izolacji domowej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeśli nie wystąpią już u nich żadne objawy zakażenia, izolacja zostanie zakończona po 10 dniach od otrzymania wyniku testu.

W środę mecz bez publiczności i zakażonych

Mimo dodatnich wyników testów środowy (14 października) mecz z PGE Skrą Bełchatów odbędzie się zgodnie z planem. Drużynę „gdańskich lwów” poprowadzi asystent Michała Winiarskiego Roberto Rotari, a w składzie zabraknie dwóch graczy - Mariusza Wlazłego i Moritza Reicherta.

12 zawodników i 3 członków sztabu, którzy przeszli przez zakażenie w trakcie okresu przygotowawczego mogło normalnie trenować i spotykać się w hali, tylko każdy miał jeszcze uważniej obserwować swój stan zdrowia. U żadnej z osób nie pojawiły się żadne niepokojące objawy.

Spotkanie z PGE Skrą odbędzie się bez udziału kibiców. Mecze Trefla w PlusLidze odbywają się w Ergo Arenie, na granicy Gdańska i Sopotu. Sprawy organizacyjne związane z meczami znajdują się w jurysdykcji sopockiej a Sopot jest w czerwonej strefie. W praktyce oznacza to rozgrywanie meczów bez udziału publiczności. Spotkanie będzie transmitowane w Polsacie Sport Extra.

Bez kibiców w Ergo Arenie odbył się już poprzedni mecz Trefla Gdańsk - 3 października z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Co z biletami na mecz z Grupą Azoty ZAKSĄ 

Na spotkanie z PGE Skrą nie była prowadzona sprzedaż biletów. 

Bilety były za to sprzedawane na poprzedni mecz, który odbył się bez publiczności - z Grupą Azoty ZAKSA. Co z nimi?

Ci, którzy dokonali zakupu mają dwie możliwości:

  • mogą wystąpić o zwrot pieniędzy
  • zachowują bilet i obejrzą mecz kategorii TOP, który będzie mógł być rozgrywany z udziałem kibiców (do wyboru: w listopadzie z Asseco Resovią Rzeszów, w grudniu z VERVĄ Warszawa oraz w styczniu z Jastrzębskim Węglem)

W zależności od sytuacji epidemiologicznej w kraju Trefl Gdańsk będzie informował o podejmowanych decyzjach wobec tych spotkań.


- Przypomnijmy także, że Trefl Gdańsk, zwracając się do kibiców z lwią wiarą o wsparcie, umożliwił przed startem rozgrywek zakup całosezonowych karnetów. W przypadku jeśli co najmniej pięć domowych meczów w rundzie zasadniczej odbędzie się bez udziału publiczności, każdy karnetowicz otrzyma replikę koszulki meczowej kapitana zespołu Mariusza Wlazłego z autografami całej drużyny - mówi Justyna Gdowska z Trefla Gdańsk. 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl