PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Visit Gdansk z prestiżowym wyróżnieniem Bessie Awards

Visit Gdansk z prestiżowym wyróżnieniem Bessie Awards
Akcja #CityWillWait” zwyciężyła w kategorii „Współpraca roku”. Podróżniczki z całego świata doceniły wysiłki Gdańskiej Organizacji Turystycznej w przeciwdziałaniu negatywnym skutkom pandemii w turystyce.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
visit gdansk

 

Oficjalna gala organizatora konkursu - „Wanderful” odbyła się w 23 kwietnia 2021 r. W kategorii „Współpraca roku” inicjatywa Visit Gdansk konkurowała z projektami organizacji Tourism New Zealand i Visit Estonia. To jednak właśnie gdański projekt zyskał ostatecznie najwyższe uznanie podróżniczek. Warto dodać, że kategorii w konkursie jest łącznie 9 (szczegóły na stronie nagrody Bessie Awards).

- Jest mi niezmiernie miło. Doceniono nasze wysiłki w walce z pandemią. Zresztą nie tylko nasze. Kategoria w której otrzymaliśmy wyróżnienie nie jest przypadkowa. Udało nam się nawiązać i poprowadzić wzorową współpracę pomiędzy 13 miastami. Dziękuję serdecznie naszym partnerom w projekcie, a podróżniczkom za wybór akcji #CityWillWait - podkreśla Prezes Zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej, Łukasz Wysocki.

O inicjatywie

Akcja #CityWillWait powstała w odpowiedzi na zagrożenie epidemiczne COVID-19. Inicjatywę zapoczątkowała Gdańska Organizacja Turystyczna pod hasłem #GdanskWillWait. Pierwszymi partnerami projektu zostały 3 zaprzyjaźnione metropolitalne organizacje turystyczne z Poznania, Łodzi oraz Warszawy.

Celem inicjatywy było podtrzymanie zainteresowania podróżami wśród turystów w momencie wprowadzenia pierwszego lockdownu w 2020 roku oraz wsparcie lokalnej branży turystycznej.

Rozgłos medialny projektu spowodował, że w krótkim czasie udało się zainteresować akcją inne miasta Polski – łącznie 13 miast działających pod tym samym mocnym hasłem, wspólnie wspierających się w trudnych czasach (Gdańsk, Warszawa, Poznań, Łódź, Lublin, Toruń, Olsztyn, Kielce, Sopot, Opole, Kraków, Szczecin, Gdynia). Sama akcja nabrała wymiaru ogólnokrajowego, w której koordynatorem projektu był Gdańsk.

Dodatkowo udało się osiągnąć efekt synergii i zjednoczenia wielu dużych ośrodków miejskich wokół jednego celu. Jest to szczególnie istotne wobec wspólnego zagrożenia, z jakim wszyscy musieliśmy się mierzyć. Harmonijna współpraca, wzorowa wymiana doświadczeń i chęć kooperacji pokazały, że wspólnie można pokonać nawet poważne przeciwności. Warto dodać, że wszystkie miasta korzystały ze spójnej identyfikacji graficznej.

O nagrodach

Nagrody Bessie Awards, przyznawane przez organizację „Wanderful”, mają na celu wyróżnienie szczególnie aktywnych podróżniczek, influencerek, oraz organizacji i ich inicjatyw, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju turystyki w danym roku. Nazwa nagrody pochodzi od nazwiska Bessie Coleman, pierwszej kobiety pochodzenia afro-amerykańskiego, która otrzymała licencję pilota.