PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Vienna Life Team Maraton. Dariusz Batek i Rita Malinkiewicz najszybski na mecie

Vienna Life Team Maraton. Dariusz Batek i Rita Malinkiewicz najszybski na mecie
Kolarze CST 7R MTB Team okazali się najlepsi na dystansie Grand Fondo podczas Vienna Life Lang Team Maratonu Rowerowego, który w niedzielę, 27 maja, odbywł się w Gdańsku. Wśród mężczyzn zwyciężył Dariusz Batek, najlepszą zawodniczką została Rita Malinkiewicz.
Sart do maratonu rowerowego w Gdansku
Sart do maratonu rowerowego w Gdansku
fot. Karolina Misztal

- W pierwszej części dystansu trasa bardzo szybka, potem coraz trudniejsza, z dużą liczbą podjazdów. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie - tak trasę opisywał Lech Piasecki, mistrz świata z 1985 roku.

Rzeczywiście, maraton w Gdańsku jest bardzo wymagający, a wiodąca przez lasy Nadleśnictwa Gdańsk trasa niezwykle malownicza.

- Wrażenie jest niesamowite. Kończy się morze, zaczyna się zwarta zabudowa, a za chwilę jesteśmy właściwie w Bieszczadach. Przepiękne morenowe wzgórza, ruczaje, jary, wąwozy. Staramy się łączyć gospodarkę leśną z udostępnianiem tych terenów na potrzeby imprez takich, jak choćby Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe - dodawał Jacek Szulc, nadleśniczy Nadleśnictwa Gdańsk, partnera gdańskiego maratonu.

Trasa królewskiego dystansu Grand Fondo liczyła w Gdańsku niemal sto kilometrów. Jako pierwszy na mecie zameldował się Dariusz Batek z CST 7R MTB Team.

- Właściwie przez cały dystans trwała prawdziwa batalia z rywalami. W końcówce udało mi się odjechać i cieszę się z kolejnego zwycięstwa w Gdańsku. Czuliśmy, że z każdą rundą zmęczenie się nawarstwiało, ale jazda po rundach jest fajna, bo wiemy czego się można spodziewać, jak rozłożyć siły. To ważne dla nas, ale także dla amatorów - opisywał wrażenia z trasy zwycięzca.

Miejsca na podium zajęli zawodnicy JBG-2 CRYOSPACE – Karol Rożek i Mariusz Kozak. Wśród pań zwyciężczynią okazała się koleżanka klubowa Batka - Rita Malinkiewicz.

Na dystansie Medio bezkonkurencyjny okazał się Karol Kucięba (CST 7R MTB Team), a wśród pań Anna Ostrowska (T4B Bike Team). Z kolei trasę Mini najszybciej pokonali Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów) oraz Damian Ciba (TA KO TEAM).

- Trasa faktycznie była trudna, ale znam ją bardzo dobrze. Jest kilka sztywnych podjazdów, ale poza tym jest szybko. Startowałem z trzeciego sektora, więc goniłem tych z przodu. Współpracowaliśmy z uczestnikami Grand Fondo, więc jechało się świetnie. Lubię taką pogodę, a na trasie było dziś wszystko, trochę błota też się znalazło - dzielił się na mecie wrażeniami zwycięzca dystansu Mini.

Na dystansie Mini rozegrano także Mistrzostwa Polski Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Najszybszy wśród mężczyzn był Patryk Badura z Olsztyna, a wśród kobiet Monika Kulling (KLIF MTB TEAM).

Prawie setka dzieci i rodziców wystartowała na Paradzie Rodzinnej. Co prawda to przejazd rekreacyjny bez pomiaru czasu, ale wielu młodych kolarzy chciało się pokazać z jak najlepszej strony. I wielu z nich pokazało spore umiejętności.

Wielkie emocje towarzyszyły także uczestnikom wyścigu o Puchar Ministra Sportu i Turystyki. Młodzi kolarze mieli do pokonania trasę o długości ośmiu kilometrów. Wśród chłopców najszybciej uczynił to Grzegorz Sobczak (Wadecki Bike Academy), a wśród dziewcząt Milena Tokarska (MLGKS Błękitni Koziegłowy).

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl