VI Forum Wolontariatu Szkolnego

W poniedziałek, 22 czerwca. w siedzibie Rady Miasta odbyło się 6 Forum Wolontariatu Szkolnego. Pierwsza sesja kierowana była dla uczniów szkół podstawowych. Kolejna - dla młodzieży ze szkół średnich - rozwijała ich kompetencje cyfrowe oraz społeczne. W spotkaniu z młodzieżą udział wzięła przewodnicząca RMG Agnieszka Owczarczak, Anna Jastrzębska z Regionalnego Centrum Wolontariatu, a także Adam Van Bendler z Fundacji Psia Krew.
22.06.2026
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
VI Forum Wolontariatu Szkolnego
VI Forum Wolontariatu Szkolnego
Grzegorz Mehring/ www.gdansk.pl

Dla nauczycieli i koordynatorów przygotowano spotkanie poświęcone skutecznej promocji wolontariatu w szkole i lokalnej społeczności. Pokazano, jak budować widoczność działań wolontariackich poprzez efektywną komunikację oraz atrakcyjne materiały wizualne, w tym zdjęcia wykonywane smartfonem, które przyciągają uwagę i oddają emocje uczestników. Uczestnicy zdobyli praktyczne narzędzia i sprawdzone wskazówki, dzięki którym szkolny wolontariat może się stać bardziej widoczny, angażujący i doceniany.

Zobacz fotorelację: 

 

TV

Montaż konstrukcji kładki