PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Uwaga, kierowcy! Tunel pod Martwą Wisłą częściowo zamknięty na ponad tydzień

Uwaga, kierowcy! Tunel pod Martwą Wisłą częściowo zamknięty na ponad tydzień
W pierwszy weekend kwietnia rozpoczną się prace serwisowe i gwarancyjne w tunelu pod Martwą Wisłą. W sumie przez ponad tydzień zamykane będą, na zmianę, obie nitki tunelu. W tym czasie, w otwartej rurze odbywał się będzie ruch dwukierunkowy.
W kwietniu, na ponad tydzień, zamknięty zostanie tunel pod Martwą Wisłą
W kwietniu, na ponad tydzień, zamknięty zostanie tunel pod Martwą Wisłą
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Od soboty, 6 kwietnia, do niedzieli, 14 kwietnia, w tunelu pod Martwą Wisłą przeprowadzone zostaną prace gwarancyjne oraz serwisowe. Niedostępna dla ruchu kołowego będzie kolejno jedna rura tunelu. W drugiej odbywać się będzie ruch dwukierunkowy.


Harmonogram zamknięcia obiektu w dniach 6-14 kwietnia:

  • Od 6.04 (sobota), od godz. 23.00 do 10.04 (środa), do godz. 23.00 zamknięta będzie rura T1 – w kierunku dzielnicy Letnica. Ruch dwukierunkowy odbywać się będzie w rurze T2.

  • Od 10.04 (środa), od godz. 23.00 do 14.04 (niedziela), do godz. 23.00 zamykana będzie rura T2 w kierunku dzielnicy Stogi. Ruch dwukierunkowy odbywać się będzie w rurze T1.

  • W dniach 6, 10 i 14 kwietnia, w godz. 22.00 – 24.00, tunel będzie zamknięty całkowicie ze względu na konieczność ustawienia barier tymczasowej organizacji ruchu.

Aby zminimalizować uciążliwości związane z pracami, tymczasowa organizacja ruchu zakłada dwukierunkowy ruch w jednej z nitek tunelu. Będzie to jednak wymagać rozebrania części barier przed tunelem i ograniczenia prędkości z 70 km/h do 50 km/h. Prosimy o szczególną ostrożność, która umożliwi bezpieczny i płynny przejazd!

Jak tłumaczy Magdalena Kiljan z GZDiZ, w ramach prac gwarancyjnych usuwane będą przesiąki oraz wymieniane płyty obudowy ogniowej tunelu. Prace wykonywane będą przy użyciu technologii iniekcji wysokociśnieniowej, czyli w pory betonu wtryskiwany będzie pod wysokim ciśnieniem środek chemiczny, który z kontakcie z wodą pęcznieje i uszczelnia przesiąk.

Prace gwarancyjne wykona firma OHL POLSKA Sp. z o.o. w ramach 5-letniej gwarancji. 

 

 

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl