Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Burmistrz Rumi: "Gdańsk ma piękny park, którego wszyscy zazdroszczą"

Park Reagana to jedna z wizytówek Miasta Gdańska. Zauważają to nie tylko gdańszczanie, turyści, ale i nasi sąsiedzi z Rumi. W czwartek 19 kwietnia, trzydziestoosobowa delegacja urzędników z burmistrzem Rumi na czele, przyjechała do parku na wizytację, by wzorem Gdańska stworzyć podobną przestrzeń u siebie.

Burmistrz Rumi: "Gdańsk ma piękny park, którego wszyscy zazdroszczą"
A
A
data publikacji: 19 kwietnia 2018 r.
Park Reagana to największy względem powierzchni park w Gdańsku
Park Reagana to największy względem powierzchni park w Gdańsku
Łukasz Ogrodziński/gdansk.pl

Park Reagana powstał w latach 2003 - 2006. To największy gdański park, jego powierzchnia wynosi 80 hektarów. Położony jest w północnej części miasta, a jego zasięg obejmuje trzy dzielnice: Przymorze Wielkie, Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia oraz Brzeźno.

Inwestycja finansowana była ze środków Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jest koszt wyniósł 8 mln zł. W latach 80' na terenie dzisiejszego parku znajdowały się łąki, następnie powstały tam tymczasowe ogródki działkowe, które zlikwidowano. Realizacja tej inwestycji napotkała po drodze wiele przeszkód, przede wszystkim dlatego, że to teren ujęć wody. Dzisiaj Park Reagana jest jednym z najchętniej odwiedzanych w Gdańsku parków. Nie tylko sąsiaduje z morzem, ma wiele innych atutów. Właśnie tu powstały pierwsze siłownie pod chmurką czy wybiegi dla psów. Gdańszczanie organizują w tym parku imprezy biegowe, urodziny czy ogniska. To też świetnie miejsce dla zakochanych. Wiele par wybrało ten park na zaręczyny czy sesje ślubne.

- Również w Rumi posiadamy tereny ujęć wody - mówił Michał Pasieczny, burmistrz Rumi. - To obszar 25 hektarów, który chcemy zagospodarować. Dzisiejsza wizyta, to wizyta studyjna, która pokaże nam dobre praktyki stosowane na takich terenach. Gdańsk jest chyba prekursoem i ma piękny Park Reagana, którego wszyscy zazdroszczą. W Rumi, wzorem Gdańska, również będziemy starać się coś takiego zrealizować.

-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora