PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Uniwersytet Gdański otwiera liceum ogólnokształcące. Rekrutacja od 12 lipca
Uniwersytet Gdański otwiera liceum ogólnokształcące. Rekrutacja od 12 lipca
Dwie pierwsze klasy dla absolwentów gimnazjum i dwie dla absolwentów szkół podstawowych oferuje nowe, publiczne Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące utworzone przez Uniwersytet Gdański.
Panorama kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w Oliwie z wieżowca Olivia Star
Panorama kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w Oliwie z wieżowca Olivia Star
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

 

Jak informuje uczelnia, Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące powstało przy wsparciu Urzędu Miasta Gdańska oraz Pomorskiego Kuratorium Oświaty.

Zgodnie z nietypową rekrutacją do szkół ponadpodstawowych obowiązującą dla roku szkolnego szkolnego 2019/20, utworzone zostaną po dwie klasy pierwsze: dla absolwentów gimnazjów oraz dla absolwentów szkół podstawowych. Będą to klasy o profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym oraz biologiczno-chemicznym.

Zajęcia edukacyjne odbywać się będą w salach lekcyjnych ULO i przy wykorzystaniu infrastruktury Uniwersytetu Gdańskiego. Rekrutacja do szkoły rozpocznie się 12 lipca 2019 roku.

- Uczniowie mogą aplikować do Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w ramach rekrutacji dodatkowej, która rozpocznie się 12 lipca. Przy czym nie będzie się ona odbywać w systemie ogólnomiejskim, tylko osobno. Jest to szkoła publiczna, a więc nieodpłatna, jednak organem prowadzącym jest Uniwersytet Gdański, zatem możemy rekrutować uczniów przez nasz wewnętrzny system rekrutacyjny - powiedział  Arnold Kłonczyński, prorektor UG ds. studenckich w rozmowie z Gazetą Wyborczą Trójmiasto. - Kryteria przyjęcia pozostają takie same, jak przy rekrutacji do innych placówek publicznych.

Jak podkreślił prof. Arnold Kłonczyński, utworzenie liceum przy Uniwersytecie Gdańskim było pomysłem prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza. 

Informacje dotyczące rekrutacji pojawią się na stronie internetowej szkoły 1 lipca.

Dokumenty rekrutacyjne będą przyjmowane codziennie w tygodniu roboczym w godz. 9 - 15 w Biurze Rekrutacji Uniwersytetu Gdańskiego (Rektorat UG, Gdańsk, ul. Bażyńskiego 8, piętro II, pok. 230) lub pocztą na adres: Biuro Rekrutacji Uniwersytet Gdański, Gdańsk, ul. Bażyńskiego 8, 80-309.

Informacji w sprawie rekrutacji udziela Biuro Rekrutacji pod nr. tel 58 523 25 31; e-mail: beata.krolczyk@ug.edu.pl

Dyrektorem nowej szkoły jest Waldemar Kotowski - nauczyciel geografii oraz podstaw przedsiębiorczości, wcześniej pracujący w III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni.

Siedziba dyrekcji szkoły i sekretariatu mieścić się będzie przy ul. Bażyńskiego 1 A. 

 

 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl