PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
“Tydzień przedsiębiorcy” w Gdańsku. Zobacz z jakich szkoleń możesz skorzystać
“Tydzień przedsiębiorcy” w Gdańsku. Zobacz z jakich szkoleń możesz skorzystać
Zmiany w opłacaniu składek, elektroniczne zwolnienia lekarskie i sposoby radzenia sobie z długiem w ZUS - to tylko część tematów tegorocznego „Tygodnia Przedsiębiorcy”, który odbędzie się w Gdańsku i całej Polsce od 11 do 15 września 2017. Na gdańskich przedsiębiorców czekają bezpłatne szkolenia i dyżury ekspertów.

Szkolenia odbędą się w poniedziałek, 11 września 2017, w oddziale ZUS przy ul. Chmielnej 27/33
Szkolenia odbędą się w poniedziałek, 11 września 2017, w oddziale ZUS przy ul. Chmielnej 27/33
Krzysztof Mystkowski/KFP

Już w poniedziałek, 11 września, w oddziale ZUS przy ul. Chmielnej 27/33 odbędą się następujące szkolenia: „Świadczenia krótkoterminowe z systemu ubezpieczenia społecznego, wypłata i rozliczenie w ciężar składek na ubezpieczenia społeczne” oraz „ e- ZLA – zwolnienia lekarskie od 1 lipca 2018 r.

We wtorek, 12 września, uczestnicy szkoleń zapoznają się z „Dostępnymi formami wsparcia dla przedsiębiorców i pracodawców – dofinansowanie, refundacje, korzystanie z funduszy unijnych" – zajęcia poprowadzą przedstawiciele Agencji Rozwoju Pomorza S.A., Gdańskiego Urzędu Pracy i Pomorskiego Oddziału PFRON oraz z „e-składką – nowym wymiarem rozliczeń”, który wyjaśnią eksperci ZUS. W środę 13 września uczestnicy poznają – „ABC przedsiębiorcy”, a w piątek 15 września – tematem zajęć będzie „Delegowanie pracowników w świetle przepisów prawa unijnego”.

Wszystkie szkolenia rozpoczynają się o godz. 9.00.

Zainteresowani udziałem mogą zgłaszać już teraz się na adres e-mail: Ilona.Speruda@zus.pl.

Inspektorat Gdańsk Wrzeszcz zaś przygotował szkolenie „e-składka – nowy wymiar rozliczeń”. Odbędzie się ono w piątek, 15 września, w siedzibie Inspektoratu przy ul. Juliana Tuwima 9. Początek o godz. 9.00. Chętni mogą zgłaszać się na adres e-mail: agnieszka.wenta@zus.pl.

Ponadto pracownicy Inspektoratu Gdańsk Wrzeszcz organizują we wtorek 12 września, dyżury eksperckie w Zespole Obsługi Mieszkańców Nr 1 Gdańskiego Urzędu Miasta przy ul. Partyzantów 74. U ekspertów będzie można zasięgnąć porady w zakresie pakietu nowego przedsiębiorcy, ABC przedsiębiorcy, e-składki, a także ustawy obniżającej wiek emerytalny. Będzie też można założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Dyżur odbędzie się od godz. 9.00 do 13.00.

oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl