“Tydzień przedsiębiorcy” w Gdańsku. Zobacz z jakich szkoleń możesz skorzystać

Zmiany w opłacaniu składek, elektroniczne zwolnienia lekarskie i sposoby radzenia sobie z długiem w ZUS - to tylko część tematów tegorocznego „Tygodnia Przedsiębiorcy”, który odbędzie się w Gdańsku i całej Polsce od 11 do 15 września 2017. Na gdańskich przedsiębiorców czekają bezpłatne szkolenia i dyżury ekspertów.

“Tydzień przedsiębiorcy” w Gdańsku. Zobacz z jakich szkoleń możesz skorzystać
A
A
data publikacji: 05 września 2017 r.

Szkolenia odbędą się w poniedziałek, 11 września 2017, w oddziale ZUS przy ul. Chmielnej 27/33
Szkolenia odbędą się w poniedziałek, 11 września 2017, w oddziale ZUS przy ul. Chmielnej 27/33
Krzysztof Mystkowski/KFP

Już w poniedziałek, 11 września, w oddziale ZUS przy ul. Chmielnej 27/33 odbędą się następujące szkolenia: „Świadczenia krótkoterminowe z systemu ubezpieczenia społecznego, wypłata i rozliczenie w ciężar składek na ubezpieczenia społeczne” oraz „ e- ZLA – zwolnienia lekarskie od 1 lipca 2018 r.

We wtorek, 12 września, uczestnicy szkoleń zapoznają się z „Dostępnymi formami wsparcia dla przedsiębiorców i pracodawców – dofinansowanie, refundacje, korzystanie z funduszy unijnych" – zajęcia poprowadzą przedstawiciele Agencji Rozwoju Pomorza S.A., Gdańskiego Urzędu Pracy i Pomorskiego Oddziału PFRON oraz z „e-składką – nowym wymiarem rozliczeń”, który wyjaśnią eksperci ZUS. W środę 13 września uczestnicy poznają – „ABC przedsiębiorcy”, a w piątek 15 września – tematem zajęć będzie „Delegowanie pracowników w świetle przepisów prawa unijnego”.

Wszystkie szkolenia rozpoczynają się o godz. 9.00.

Zainteresowani udziałem mogą zgłaszać już teraz się na adres e-mail: Ilona.Speruda@zus.pl.

Inspektorat Gdańsk Wrzeszcz zaś przygotował szkolenie „e-składka – nowy wymiar rozliczeń”. Odbędzie się ono w piątek, 15 września, w siedzibie Inspektoratu przy ul. Juliana Tuwima 9. Początek o godz. 9.00. Chętni mogą zgłaszać się na adres e-mail: agnieszka.wenta@zus.pl.

Ponadto pracownicy Inspektoratu Gdańsk Wrzeszcz organizują we wtorek 12 września, dyżury eksperckie w Zespole Obsługi Mieszkańców Nr 1 Gdańskiego Urzędu Miasta przy ul. Partyzantów 74. U ekspertów będzie można zasięgnąć porady w zakresie pakietu nowego przedsiębiorcy, ABC przedsiębiorcy, e-składki, a także ustawy obniżającej wiek emerytalny. Będzie też można założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Dyżur odbędzie się od godz. 9.00 do 13.00.

oprac. AU (0)
www.gdansk.pl
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl