PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Tunel pod Forum Gdańsk już po remoncie, ale przejazd dla samochodów na razie niemożliwy

Tunel pod Forum Gdańsk już po remoncie, ale przejazd dla samochodów na razie niemożliwy
W poniedziałek, 18 listopada, tunel znajdujący się pod centrum handlowym Forum Gdańsk przywrócony został do stanu sprzed pożaru. Jednak przejazd ul. Nowe Podwale Grodzkie na razie jest możliwy tylko dla dostawców Forum Gdańsk. Powód? Trwająca budowa wiaduktu Biskupia Górka i związane z tym zamknięcie połączenia z Traktem Świętego Wojciecha.
Ulica Nowe Podwale Grodzkie w tunelu pod Forum Gdańsk
Ulica Nowe Podwale Grodzkie w tunelu pod Forum Gdańsk
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Do pożaru w tunelu pod Forum Gdańsk doszło 12 sierpnia - wówczas to na ul. Nowe Podwale Grodzkie zapalił się samochód. W akcji gaśniczej uczestniczyło osiem jednostek straży pożarnej. W wyniku pożaru i zadymienia ewakuowano około 2,5 tysiąca klientów i pracowników centrum. Nikomu nic się nie stało, ale ruch dla pojazdów w tunelu został zamknięty do odwołania.

W poniedziałek, 19 listopada - po ponad trzech miesiącach od wydarzenia - obiekt przywrócono do stanu sprzed pożaru. Zgodnie z zaleceniami Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku usunięte zostały zniszczenia znajdujące się w instalacjach technicznych. System zabezpieczeń przeciwpożarowych, składający się z instalacji współdziałających na rzecz bezpieczeństwa użytkowników przeszedł kompleksową naprawę.

- Prace naprawcze rozpoczęliśmy tuż po ugaszeniu pożaru. Usunęliśmy wszystkie zniszczenia, zgodnie z zaleceniami Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. Przeprowadziliśmy niezbędne testy zabezpieczeń przeciwpożarowych - informuje Magdalena Gibney, dyrektor Forum Gdańsk.

Przejazd w tunelu ul. Nowe Podwale Grodzkie na razie jest możliwy tylko dla dostawców towarów i usług dla Forum Gdańsk. Kierowcy pojazdów osobowych będą musieli poczekać na swobodny przejazd tunelem nawet kilka miesięcy. Powód? Prace drogowe związane z budową wiaduktu Biskupia Górka, przez co konieczne było zamknięcie połączenia z Traktem Świętego Wojciecha. 

- W związku z tymi pracami wjazd do tunelu pod Forum Gdańsk, jak i wyjazd z tunelu od strony ulicy Okopowej, jest nieczynny do czasu zakończenia robót drogowych, prowadzonych przez wykonawcę. Prosimy kierowców o dostosowanie się do zalecanych objazdów i uważne czytanie znaków drogowych znajdujących się w rejonie prowadzonych prac - apeluje dyrektor Magdalena Gibney. 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl