• Trefl wygrywa w Berlinie i jest bliski awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów

Trefl wygrywa w Berlinie i jest bliski awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów

Trzeci set trwał prawie trzy kwadranse, siatkarze Trefla od stanu 21:24 wyszli na 38:36 i wygrali całe spotkanie z Berlin Recycling Volleys 3:0. Najskuteczniejsi w gdańskiej ekipie byli Piotr Nowakowski i Maciej Muzaj, którzy zdobyli po 15 punktów.
30.01.2019
W Gdańsku siatkarze Trefla wygrali z berlińczykami także 3:0. Atakuje Piotr Nowakowski

Trefl Gdańsk w pierwszym spotkaniu z Berlin Recycling Volleys wygrał u siebie pewnie 3:0. Gdanszczanie do stolicy Niemiec pojechali dzień przed meczem pociągiem. Na parkiet w Max-Schmeling-Halle wyszli w środę, 30 stycznia, wieczorem.

Pierwsze dwa sety podopieczni trenera Andrei Anastasiego wygrali do 20 i 21. W trzecim remisowali 8:8, 13:13, potem przewagę zaczęli uzyskiwać gospodarze. Było 14:15, 19:21, 21:24. Zanosiło się na czwartą partię, ale nie. Po asie serwisowym Nikoli Mijailovicia gdańszczanie tracili do rywali tylko jeden punkt (23:24), gdy Marcin Janusz zablokował Kyle'a Russella był remis (24:24). Walka na przewagi trwała niemal w nieskończoność, w końcu - po 43 minutach - i błędzie berlińczyków na siatce Trefl wygrał seta 38:36.

Po dwóch meczach nieobecności do gry powrócił Piotr Nowakowski. Środkowy zdobył w Berlinie 15 punktów, notując 80-procentową skuteczność w ataku (8/10 prób). Pięć punktów zdobył skutecznymi blokami, a dwa dołożył bezpośrednio z zagrywki. Obok Macieja Muzaja był naskuteczniejszym zawodnikiem Trefla w tym spotkaniu.

Gdańszczanie prowadzą w tabeli grupy D, mają dwa punkty przewagi nad PGE Skrą Bełchatów. Następne spotkanie Ligi Mistrzów rozegrają własnie z bełchatowianami w Ergo Arenie 14 lutego o godz. 18:00. Bilety w cenach od 10 do 40 zł czekają na www.gdanskielwy.pl.

Berlin Recycling Volleys – Trefl Gdańsk 0:3 (20:25, 21:25, 36:38)

Recycling Volleys: Jendryk 7, Reichert 13, Kuhner, White 7, Le Goff 6, Russell 17, Rossard (libero) oraz Klein, Zimmermann, Weber

Trefl: Nowakowski 15, Janusz 2, Niemiec 6, Mijailović 14, Muzaj 15, Schott 11, Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, Hebda

1. Trefl Gdańsk493-110:4
 2. PGE Skra Bełchatów472-28:7
 3. Greenyard Maaseik452-28:8
 4. Berlin Recycling Volleys431-33:10

W poszczególnych rubrykach: nazwa zespołu, ilość rozegranych meczów, zdobyte punkty, wygrane i przegrane mecze, wygrane i przegrane sety