PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Pewne zwycięstwo Trefla w Lidze Mistrzów. MVP spotkania - Miłosz Hebda

Pewne zwycięstwo Trefla w Lidze Mistrzów. MVP spotkania - Miłosz Hebda
Bardziej utytułowani siatkarze Berlin Recycling Volleys w środę, 19 października, w Ergo Arenie dominowali na początku pierwszego seta. Potem coraz lepiej spisywali się podopieczni trenera Andrei Anastasiego. Pod siatką dobrze grali Maciej Muzaj, Piotr Nowakowski, Ruben Schott i Miłosz Hebda, dobrze rozgrywał Michał Kozłowski. Trefl wygrał zasłużenie 3:0.
Miłosz Hebda (w środku) został wybrany MVP spotkania
Miłosz Hebda (w środku) został wybrany MVP spotkania
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


- W rozgrywkach Ligi Mistrzów nie mamy żadnej presji. Są to bardzo trudne zmagania, ale nie jest to tak jak w PlusLidze, że każdy mecz jest niezwykle ważny, a my nie możemy osiągnąć swojego dobrego poziomu. Zawodnikom powtarzam, że w meczach Ligi Mistrzów najważniejsze jest to, żebyśmy cieszyli się grą, wykorzystali te zmagania do podniesienia swojego poziomu i tak samo będzie w środę. Chcemy pokazać wszystkim w Europie radość z gry i naszą najlepszą siatkówkę - to słowa Andrei Anastasiego przed środowym meczem z Berlin Recycling Volleys w Ergo Arenie.

Jego podopieczni nie byli chyba rozluźnieni, bo choć pierwszy punkt w meczu zdobył Piotr Nowakowski, to przez kolejnych kilka minut lepiej grali goście. Gdańszczanie przegrywali 3:6 i 5:9, ale właśnie wtedy powoli zaczęli odrabiać straty. Po bloku Nowakowskiego było 11:11, na prowadzenie wyszli przy stanie 16:15 - Adam White popełnił błąd przekroczenia linii na zagrywce.

Przy stanie 24:22 z zagrywki huknął Miłosz Hebda, jednak tuż za boisko. Trener Anastasi poprosił o czas, po powrocie na parkiet White uderzył przez środek w pole. Jak zawsze czujny i uważny szkoleniowiec Trefla poprosił o challenge. Sędziowie nie dopatrzyli się błędu. Było 24:24 i spore nerwy, więcej zimnej krwi zachowali gdańszczanie. Seta na 26:24 zakończył Ruben Schott, wychowanek berlińskiego klubu.


Rozgrywa Michał Kozłowski
Rozgrywa Michał Kozłowski
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


W drugiej partii "gdańskie lwy" nie pozwoliły rywalom na ani jedno prowadzenie. Były remisy, ale za każdym razem odskakiwali do przodu. Po zagrywce Schotta było 17:12. On i jego koledzy grali bardzo dobrze. Świetnie spisywał się Maciej Muzaj, Piotr Nowakowski i przede wszystkim Miłosz Hebda, który raz za razem skutecznie atakował, ale też zagrywał. Przy stanie 20:16 przyjmujący Trefla mocno zaserwował, berlińczycy odebrali, ale piłka przeszła na gdańską stronę, tam czekał już Szymon Jakubiszak, który natychmiast "skarcił" rywali. Niedługo później Hebda popisał się asem serwisowym. Trefl seta wygrał pewnie do 19.

Hebda, Nowakowski, Muzaj o rozgrywający Michał Kozłowski dominowali także w trzeciej odsłonie. Ten ostatni dogrywał dokładnie do kolegów, często gubiąc blok mistrzów Niemiec.

Na 16:14 zespół wyprowadził Nowakowski. W następnej akcji najpierw fenomenalnie piłkę wyciągnął libero Fabian Majcherski a niedługo potem Hebda i Nowakowski zablokowali Russella.

W końcówce punkty zdobywali rezerwowi Jakubiszak i Kewin Sasak.

Trefl wygrał zasłużenie, najlepszym graczem meczu wybrany został Miłosz Hebda. Kibice już po meczu w Ergo Arenie odśpiewali "sto lat" Piotrowi Nowakowskiemu, który dzień wcześniej obchodził 31 urodziny.

Trefl Gdańsk - Berlin Recycling Volleys 3:0 (26:24, 25:19, 25:18)

Trefl: Hebda (18), Muzaj (17), Nowakowski (7), Schott (7), Niemiec (4), Kozłowski, Majcherski (libero) oraz Jakubiszak (3), Sasak (1), Janusz 

Berlin Recycling Volleys: White (13),  Patch (7), Le Goff (6), Tuia (5), Jendryk (5), Zimmermann (3), Rossard (libero) oraz Russell (4), Watten, Reichert


Mecze Trefla do rozegrania w grupie D:

  • 16 stycznia (środa), godz. 18.00 - Greenyard Maaseik (Belgia)
  • 30 stycznia (środa) - wyjazd z Berlin Recycling Volleys
  • 14 lutego (czwartek), godz. 18.00 - PGE Skra Bełchatów
  • 27 lutego (środa) - wyjazd z Greenyard Maaseik

W pierwszej kolejce grupy D gdańszczanie przegrali na wyjeździe z PGE Skrą Bełchatów 1:3 a Berlin Recycling Volleys pokonał Greenyard Maaseik 3:1. W drugiej PGE Skra uległa zespołowi z Belgii 0:3. 

TABELA *

1.Trefl Gdańsk21-14:33
2.Greenyard Maaseik21-14:33
3.PGE Skra Bełchatów21-13:43
4.Berlin Recycling Volleys21-13:43

* w rubrykach: nazwa zespołu, ilość rozegranych meczów, zwycięstwa-porażki, sety, punktyoprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl