PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Trefl w Ergo Arenie o ligowe punkty. Po raz pierwszy od ponad pół roku

Trefl w Ergo Arenie o ligowe punkty. Po raz pierwszy od ponad pół roku
Siatkarscy kibice w końcu mają to na co czekali: rozgrywki PlusLigi się rozpoczęły. W piątek, 25 września, Trefl Gdańsk w Ergo Arenie podejmuje Cuprum Lubin. - Mam nadzieję, że nasi gdańscy kibice jak zawsze dopiszą, tak jak to było przed pandemią. Mimo panujących obostrzeń bardzo na nich liczymy - mówi Michał Winiarski, trener gdańskiej drużyny. Początek spotkania o godz. 20.30.
Siatkarze Trefla w piątek, 25 września, pokażą się swoim kibicom w meczu o ligowe punkty po raz pierwszy od sześciu miesięcy
Na zdjęciu siatkarze Trefla podczas jednego z przedsezonowych sparingów. Zawodnicy cieszą się ze zdobycia kolejnego punktu. Wśród nich mistrzowie świata z 2014 roku: Mariusz Wlazły i Mateusz Mika 
fot. Trefl Gdańsk

 

Trefl Gdańsk sezon 2020/2021 rozpoczął w niedzielę, 20 września, od drugiej kolejki PlusLigi, czyli wyjazdowego starcia z Cerrad Eneą Czarni Radom. Gdańszczanie spisali się bardzo dobrze, wygrali 3:0, w trzecim secie demolując gospodarzy 25:11.

- W Radomiu graliśmy na bardzo wysokim poziomie. W bardzo dobrej grze pomagały nam serce i wola walki. Myślę, że ta trudna sytuacja, która nas spotkała (prawie cały zespół w okresie przygotowawczym był objęty kilkutygodniową kwarantanną ze względu na zakażenia koronawirusem - red.), w pewnym sensie nas zjednoczyła i mam nadzieję, że kolejne mecze będą równie dobre - mówi szkoleniowiec Trefla Michał Winiarski.

 

 

W piątek o godz. 20:30 gdańskie lwy podejmą Cuprum Lubin.

- To, nad czym drużyna szczególnie teraz pracuje, to regularność gry i utrzymywanie wysokiego poziomu treningu. Trenujemy wszyscy razem, także można powiedzieć, że jesteśmy gotowi pod kątem przygotowania fizycznego i meczowego - tłumaczy Winiarski. - Natomiast cały czas musimy pracować nad regularnością gry oraz nad tym, by utrzymać wysoki poziom treningu. Tak naprawdę teraz zakończył się dla nas okres przygotowawczy, podczas którego troszeczkę ciężej pracowaliśmy w siłowni i zaczynamy etap, w którym będzie zdecydowanie więcej siatkówki. Musimy wykorzystać każde spotkanie, żeby wyciągnąć z niego jak najwięcej, jeżeli chodzi o poziom siatkarski.

Cuprum ma za sobą dwa ligowe spotkania. W pierwszej kolejce radomianie przegrali 1:3 z PGE Skrą Bełchatów, w drugiej ulegli po tie-breaku VERVIE Warszawa ORLEN Paliwa, choć prowadzili już 2:0.

- Cuprum prezentuje bardzo dobrą siatkówkę. Jest to zespół, który w dwóch ostatnich meczach, mimo tego, że je przegrał, to prezentował bardzo wysoki poziom i grał z czołówką naszej ligi. Myślę, że przyjadą tutaj z bojowym nastawieniem i chęcią zwycięstwa - ocenia trener Michał Winiarski. - A my? My musimy się im przeciwstawić. 

Mecz Trefla z Cuprum odbędzie się w piątek, 25 września. W piątek minie 197 dni od ostatniego meczu siatkarzy Trefla w Ergo Arenie (11 marca grali z Aluronem CMC Wartą Zawiercie) oraz 200 od ostatniego spotkania rozgrywanego z udziałem kibiców (8 marca z VERVĄ Warszawa)

- Mam nadzieję, że nasi gdańscy kibice jak zawsze dopiszą, tak jak to było przed pandemią. My mimo panujących obostrzeń, z racji, że nasz obiekt jest duży, możemy i tak pomieścić sporą liczbę kibiców i bardzo na nich liczymy - zaznacza Michał Winiarski.

Początek meczu o godz. 20:30. W sprzedaży są jeszcze bilety w cenach od 10 do 35 zł na www.gdanskielwy.pl. Co ważne, zgodnie z obowiązującymi przepisami, kasy w hali będą nieczynne, a sprzedaż wejściówek jest prowadzona tylko przez internet.

 

Komfort kibicowania

ERGO ARENA została oczywiście dostosowana do panującego stanu epidemii i oprócz wyłączenia połowy miejsc na trybunach, w hali zwiększony jest nawiew dla lepszej cyrkulacji powietrza, a przy każdym wejściu do obiektu i w wielu strategicznych punktach znajdują się środki do dezynfekcji rąk. W porównaniu do poprzednich sezonów zmieniło się także ustawienie trybun. Obecnie niedostępny dla kibiców jest poziom płyty boiska, a wejścia do dolnych sektorów zostały zorganizowane z wyższej kondygnacji trybun. Wszelkie atrakcje, jak kącik zabaw, klubowy sklepik, czy kioski gastronomiczne zostały przeniesione do korytarzy hali, w przestrzeniach przy wejściach D3 i B3. To właśnie te wejścia są w tym sezonie dedykowane dla kibiców, a nie jak do tej pory wejście dolne A1. Z uwagi na panującą pandemię klub w sezonie 2020/2021 udostępnia do sprzedaży od razu niemal wszystkie sektory znajdujące się na dolnej i środkowej kondygnacji trybun, tak by kibice mogli wybrać również rzadziej zajmowane boczne sektory, jeśli chcą oglądać spotkanie w większej odległości od pozostałych fanów.

Choć płyta główna ERGO ARENY, a przede wszystkim boisko, w tym sezonie są przeznaczone tylko dla drużyn i żadne atrakcje nie mogą się odbywać na parkiecie, w hali będą oczywiście obecne ulubione maskotki małych kibiców, czyli Treflik, Tygrysek Grupy GPEC i Mewa Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, a atrakcje, takie jak konkursy, będą się odbywać z wykorzystaniem ekranów multimedialnych nad boiskiem. O dobrą atmosferę podczas meczu niezmiennie dbać będą Spikerzgdanska.pl i DJ Bad-Boy. Wejścia do hali będą otwarte od godz. 19:30.

Po zakończeniu spotkania kibice są proszeni o opuszczanie obiektu bez zbędnej zwłoki. Siatkarze w tym sezonie będą dziękować fanom za doping oklaskami z boiska, rezygnując z przybijania piątek, nie będzie też wspólnych zdjęć i rozdawania autografów.

Klub bardzo dziękuje za wyrozumiałość.

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl