PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Trefl rozpoczął przygotowania do sezonu. Na początek granie na plaży

Trefl rozpoczął przygotowania do sezonu. Na początek granie na plaży
Siatkarze Trefla w poniedziałek, 2 sierpnia, rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. We wtorek, 3 sierpnia, o godz. 18.00 odbyli trening na plaży w Brzeźnie. Następnego dnia jadą do Krakowa, by od czwartku do niedzieli wziąć udział w turnieju plażowym PreZero Grand Prix. W zespole brakuje tylko Moritza Reicherta, który z reprezentacją Niemiec przygotowuje się do mistrzostw Europy.
W pierwszym etapie przygotowań siatkarze Trefla sporo zajęć mają na plaży. Z lewej Mateusz Mika, mistrz świata z 2014 roku
W pierwszym etapie przygotowań siatkarze Trefla sporo zajęć mają na plaży. Z lewej Mateusz Mika, mistrz świata z 2014 roku
fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

- Można powiedzieć, że mamy dużo szczęścia, ponieważ nie ma z nami tylko Moritza Reicherta, który będzie grał w mistrzostwach Europy i tak naprawdę jest cały czas w treningu. Zastąpi go młody zawodnik Aleks Nasewicz (zawodnik II-ligowego zespołu Trefla - red.) i z nim w składzie, w 14 zawodników, jedziemy już w środę do Krakowa - mówi trener Trefla Gdańsk Michał Winiarski.

Gdańszczanie okres przygotowawczy do sezonu 2021/2022 rozpoczęli w poniedziałek, 2 sierpnia. Zawodnicy jeszcze przed pierwszym treningiem przeszli podstawowe badania lekarskie, przeszli też dodatkowe pomiary tkanki. 

- Tak jak co roku, odkąd pracuję w Gdańsku, zawodnicy zawsze między sezonami dostają indywidualny program do wykonania i mają świadomość, jak ważny jest to czas do przepracowania, zanim zaczniemy wspólne treningi - tłumaczy Winiarski. - Podczas pomiarów sprawdzamy, kto jak przepracował ten okres, zobaczymy, jak zawodnicy wyglądają fizycznie, w przypadku tych chłopaków, dla których jest to kolejny sezon w Treflu porównany wyniki do poprzednich rozgrywek, a także możemy później kontrolować wyniki w trakcie sezonu.

We wtorek o godz. 18.00 gdańszczanie spotkali się na treningu na Lotos Stadionie Letnim Gdańsk na plaży w Brzeźnie. 

W środę „gdańskie lwy” udają się do Krakowa na rozgrywki plażowe PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. 

- Po raz pierwszy początek okresu przygotowawczego będzie oznaczał głównie siatkówkę plażową. Turniej w Krakowie będzie po części wprowadzeniem, czasem na poznanie siebie, szczególnie z nowymi zawodnikami, a przy okazji będziemy także oczywiście grali w siatkówkę. Co prawda dla mnie siatkówka plażowa i siatkówka halowa to są dwa różne sporty - mówi z uśmiechem trener Winiarski. - Ten wyjazd da nam czas zarówno na poznanie siebie nawzajem, jak i na granie oraz zabawę. Codziennie na treningach staram się, by było dużo gierek, które polegają właśnie na rywalizacji, także sądzę, że i przy tej plażowej okazji do zabawy na pewno każdy będzie chciał też zagrać jak najlepiej i wygrać.

Turniej w Krakowie trwać będzie od czwartku do niedzieli (5-8 sierpnia). Oprócz Trefla grać będą także inne zespoły PlusLigi: Jastrzębski Węgiel, Ślepsk Malow Suwałki, Asseco Resovia Rzeszów, LUK Politechnika Lublin, Aluron CMC Warta Zawiercie, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Indykpol AZS Olsztyn, GKS Katowice, Alsecco Stal Nysa, Projekt Warszawa, Cerrad Enea Czarni Radom, Staropolanka Cuprum Lubin i PGE Skra Bełchatów oraz Tauron 1. Ligi: Chemeko-System Gwardia Wrocław i BBTS AQUA Bielsko-Biała.

Mecze odbywać się będą do dwóch wygranych setów. Zespoły grać będą tzw. systemem brazylijskim. Trefl w pierwszym spotkaniu w czwartek, 5 sierpnia, o godz. 15.15 zmierzy się z Projektem Warszawa. Transmisja z turnieju w Polsat Sport.     


ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ SIATKARZY TREFLA Z TRENINGU NA PLAŻY 

 

Po powrocie z Krakowa gdańscy siatkarze rozpoczną już klasyczne treningi w hali oraz na siłowni. W sierpniu i wrześniu czeka ich seria sparingów:

  • 25-26 sierpnia na Kaszubach, w Starej Kiszewie, z LUK Politechniką Lublin, beniaminkiem PlusLigi
  • 3-4 września w Elblągu z Indykpolem AZS Olsztyn
  • 11-12 września w Bydgoszczy podczas turnieju z udziałem m.in. gospodarza BKS Visły
  • 17-18 września XII Memoriał Józefa Gajewskiego w Suwałkach, w którym rywalami będą m.in. z gospodarze Ślepsk Malow oraz ponownie Indykpol AZS
  • 25-26 września turniej w Nowym Dworze Mazowieckim z udziałem m.in. Asseco Resovii Rzeszów oraz SWD Powervolleys Duren.

Trefl najbliższy sezon PlusLigi rozpocznie od wyjazdu do Katowic w pierwszy weekend października. Z kolei pierwsze spotkanie w Gdańsku rozegra 10 października (niedziela) z Aluron CMC Warta Zawiercie.

 

"Pozytywne emocje, dobry klimat"

"Pozytywne emocje, dobry klimat" to hasło, które w najbliższym sezonie będzie towarzyszyć klubowi Trefla.

- Pod koniec ubiegłego sezonu, podczas jednego z łączeń online z kibicami, trener Michał Winiarski odpowiadając na pytanie, jak czuje się w Gdańsku, jak tutaj mu się pracuje, powiedział, że Trefl Gdańsk to klub, który ma duszę. Tę wyjątkową atmosferę zarówno w zespole, jak i pionie organizacyjnym klubu, walory płynące z nadmorskiego położenia, otwartość mieszkańców Gdańska, wzajemne wsparcie i szacunek podkreślają także wszyscy zawodnicy, którzy dołączają do Trefla. To też aspekty, które wyróżniają nas na sportowej mapie Polski. W minionych rozgrywkach również kibice komentując nasze posty w social mediach podkreślali, że tworzymy jedno z najbardziej pozytywnych miejsc w internecie - przypomina Justyna Gdowska, kierownik marketingu i komunikacji Trefla Gdańsk. - W świecie, w którym jest dużo hejtu, dużo negatywnych emocji, chcemy pokazywać, że kierując się tymi pozytywnymi wartościami wspólnie możemy tworzyć społeczność, która się wspiera, jest otwarta na drugiego człowieka, w której najważniejsi są ludzie, a siatkówka i związane z nią inicjatywy to nasza pasja. Po długim czasie pandemii w sezonie 2021/2022 chcemy także zadbać o sferę psychiczną kibiców, pokazując, że Gdańsk to idealne miejsce do naładowania baterii i czerpania pozytywnej energii.

Co to oznacza w praktyce?

Hasło "pozytywne emocje, dobry klimat" będzie stosowane przy herbie klubu oraz we wszystkich materiałach graficznych oraz wideo. Pojawi się także na strojach meczowych. Obok hashtaga „gdańskie lwy”, z którym związane są misja i wizja klubu, będą wyznaczać kierunki do działań komunikacyjnych oraz community relations Trefla Gdańsk. 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl