PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Święto Miasta 2020. Flagi na ulicach Gdańska, kino samochodowe

Święto Miasta 2020. Flagi na ulicach Gdańska, kino samochodowe
Główną arterię komunikacyjną miasta - al. Grunwaldzką - ozdobiły tradycyjnie setki flag Gdańska i Polski. Były też w gdańskich dzielnicach. Na ostatni weekend maja przypadło Święto Gdańska. Kto nie skorzystał w sobotę z kina plenerowego na Placu Zebrań Ludowych, mógł nadrobić to w niedzielę - pokazano dwa atrakcyjne filmy: "Praziomek" (dla dzieci) oraz "Prawda" (w gwiazdorskiej obsadzie, z Juliette Binoche, Catherine Deneuve i Ethanem Hawke).
Flagi na Grunwaldzkiej. Stąd blisko na Plac Zebrań Ludowych, gdzie jeszcze dziś odbędą się dwa seanse filmowe w kinie samochodowym - dla dzieci i dla dorosłych
Flagi na Grunwaldzkiej zawsze prezentują się efektownie. Z miejsca widocznego na zdjęciu blisko jest na Plac Zebrań Ludowych, gdzie w sobotę i niedzielę odbyły się seanse filmowe w kinie samochodowym - dla dzieci i dla dorosłych
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Epidemia koronawirusa pokrzyżowała w tym roku wiele planów, w tym coroczne huczne obchody Święta Miasta. Choć atrakcji przygotowano, w związku z tym mniej, w Gdańsku panowała uroczysta atmosfera. Wzdłuż głównej arterii miasta, a także na Starym i Głównym Mieście, w okolicach Europejskiego Centrum Solidarności, i wielu innych zawisły setki flag - gdańskich i Biało-Czerwonych.

Oto nasz "flagowy" fotoreportaż:

 

 

Mieszkańcy i turyści, stęsknieni kinowych wizyt, mogli w ostatni weekend maja skorzystać z oferty kina samochodowego na Placu Zebrań Ludowych, gdzie zamontowano ekran o wymiarach 12 na 7 metrów. Sobota pokazała, że kino plenerowe nie cieszy się u nas jeszcze taką popularnością jak w USA czy w Niemczech, gdzie na seanse przyjeżdżają setki aut. Atrakcyjne filmy można było obejrzeć także w niedzielę.

Obowiązywał wjazd bez biletu, ale po rejestracji i za okazaniem paragonu... z jednego z lokali gastronomicznych z Gdańska. Taka forma „opłaty” miała na celu wesprzeć lokalnych przedsiębiorców. Listę gdańskich lokali można było znaleźć TUTAJ. Również na miejscu była możliwość zamówienia przekąsek.

W programie planowano dwa seanse: o 17:00 dla dzieci i o 21:30 dla młodzieży i dorosłych.

Repertuar na niedzielę, 31 maja:

 

Na Placu Zebrań Ludowych zorganizowano w ten weekend kino plenerowe
Na Placu Zebrań Ludowych zorganizowano w ostatni majowy weekend kino plenerowe
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Ponadto, w ramach akcji #CzasNaGdańsk w niedzielę, 31 maja, o godz. 13:00 z wieży Ratusza Głównego Miasta wybrzmiał koncert w wykonaniu carillonistki miejskiej Moniki Kaźmierczak (carillon) oraz Laury Haras (śpiew, flet). Transmisja online była dostępna na profilach na Facebooku: „Carillony gdańskie - Muzeum Gdańska” oraz „Muzeum Gdańska”. 

 

FOTORELACJA Z KINA SAMOCHODOWEGO DLA DOROSŁYCH, 30 MAJA 2020 R. 

 

FOTORELACJA Z KINA SAMOCHODOWEGO DLA DZIECI, 30 MAJA 2020 R.

 

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl