• Start
  • Wiadomości
  • Studium rozwoju przestrzennego Gdańska z nagrodą ministra. Za co? - wideoczat, godz. 12.30

Studium rozwoju przestrzennego Gdańska z nagrodą ministra. Za co? - wideoczat, godz. 12.30

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju wysoko oceniło „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gdańska”, które określa perspektywy rozwojowe miasta na najbliższe 30 lat. Za co dokładnie jest ta nagroda? Oglądaj wideoczat na portalu Gdańsk.pl w czwartek, 14 lutego.
13.02.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Prezentacja założeń Studium, podczas spotkania z mieszkańcami Gdańska w ECS, w listopadzie 2017 r.
Prezentacja założeń Studium, podczas spotkania z mieszkańcami Gdańska - ECS, listopad 2017 r.
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl



Zaczynamy w czwartek, 14 lutego, o godz. 12.30. Gośćmi programu Wszystkie Strony Miasta będą:

  • Edyta Damszel-Turek, dyrektor Biura Rozwoju Gdańska
  • prof. Piotr Lorens, przewodniczący Rady Studium


W studio "będzie z nami" także ministerialna nagroda - statuetka, którą dyrektorka Biura Rozwoju Gdańska odebrała we wtorek, 12 lutego, podczas uroczystego otwarcia Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2019 w Poznaniu.

Będziemy rozmawiać o tym, jakie aspekty Studium znalazły największe uznanie w oczach ministerialnych ekspertów. Czy Studium jest już całkowicie zamknięte i nie będzie żadnych, nawet minimalnych zmian. Jak wyglądały konsultacje z mieszkańcami i jaki był ich efekt?

„Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gdańska” zostało przyjęte przez Radę Miasta Gdańska 23 kwietnia 2018 r. i jest ono najważniejszym miejskim dokumentem strategicznym. Dotyczy rozwoju miasta w perspektywie najbliższych 30 lat. Jest opracowaniem nadrzędnym wobec miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Prace nad dokumentem trwały ponad trzy lata. Obok zespołu autorskiego Biura Rozwoju Gdańska brała w nich udział Rada Studium (zespół fachowców zajmujących się różnymi kontekstami urbanistyki). Projekt studium był też wielokrotnie konsultowany z mieszkańcami Gdańska - odbyło się blisko sto różnego rodzaju spotkań, w których wzięło udział około 3 tys. osób.

Program poprowadzi red. Roman Daszczyński. Zaczynamy o godz. 12.30, czas emisji ok. 25-30 min. Serdecznie zapraszamy!


TV

Piknik na Targu Węglowym. Mieszkańcy i goście świętowali 20. rocznicę Polski w UE