PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Statek - muzeum zaprasza na pokład. Ponowne zwiedzanie Sołdka możliwe od soboty 23 maja

Statek - muzeum zaprasza na pokład. Ponowne zwiedzanie Sołdka możliwe od soboty 23 maja
W najbliższą sobotę 23 maja, Narodowe Muzeum Morskie otwiera kolejne oddziały i zaprasza do nich gości. Mowa o Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku i Sołdku, statku-muzeum, który kończy w tym roku 72 lata. Osoby planujące zwiedzanie powinny pamiętać o maskach ochronnych. Rękawiczki dostaniemy jako dodatek do biletu.
Od soboty 23 maja wraca możliwość zwiedzania Sołdka
Od soboty 23 maja wraca możliwość zwiedzania Sołdka
Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

“Sołdek" czeka na remont. Od jesieni 2020 będzie niedostępny dla zwiedzających

 

Dla pięciu pierwszych gości, którzy kupią bilety w sobotę 23 maja w kasie Narodowego Muzeum Morskiego na Ołowiance oraz w kasie w Ośrodka Kultury Morskiej przygotowano prezenty.

- Wiemy, że wszyscy się stęsknili za Sołdkiem. Nasi goście od dłuższego czasu pytają, kiedy znowu będą mogli zwiedzać statek - mówi dr Marcin Westphal, zastępca dyrektora ds. merytorycznych w Narodowym Muzeum Morskim. - Jesteśmy szczęśliwi, że znowu otwieramy dla zwiedzających jeden z ulubionych gdańskich obiektów, ale w związku z sytuacją epidemiologiczną, będziemy prosić naszych gości o szczególną ostrożność.

Od 23 maja zwiedzanie Sołdka będzie możliwe tylko w rękawiczkach, które goście otrzymają wraz z zakupionym biletem. Zwiedzający proszeni są o ich nałożenie, zanim wejdą na pokład Sołdka. Na statku będzie mogło przebywać jednocześnie 30 osób. Goście, dla własnego bezpieczeństwa, będą musieli zastosować się do zmodyfikowanych dróg zwiedzania. 

W sobotę 23 maja, zwiedzający są też mile widziani w Ośrodku Kultury Morskiej. W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi ze zwiedzania czasowo została wyłączona sala interaktywna oraz część stanowisk dotykowych na wystawie „Statki nasza pasja”.

- Sala interaktywna to ulubione miejsce dzieci w naszym muzeum - dodaje dr Marcin Westphal. - Nasi najmłodsi goście mają tu pełną swobodę poruszania się i dotykania wszystkich eksponatów. Bieżące odkażanie i dezynfekcja przycisków, ławek, poręczy, ekranów dotykowych po każdorazowym użyciu, to czynności które psułyby zabawę naszym gościom. Sala interaktywna to też przestrzeń do wspólnej zabawa, a w tym momencie nadal konieczne jest utrzymywanie bezpiecznej odległości dwóch metrów i o to prosimy naszych zwiedzających. 

 
Nz. Wystawa „Łodzie ludów świata”, która dostępna jest w Ośrodku Kultury Morskiej od 16 maja br.
Nz. Wystawa „Łodzie ludów świata”, która dostępna jest w Ośrodku Kultury Morskiej od 16 maja br.
Ośrodek Kultury Morskiej

 

Aktualnie na zwiedzających czekają wystawy „Łodzie ludów świata” i „Statki nasza pasja” oraz wszystkie wystawy w Spichlerzach na Ołowiance, które otwarte są już od 16 maja.

Narodowe Muzeum Morskie planuje otworzyć swoje oddziały w kolejne soboty. Mowa o Żurawiu, statku-muzeum „Darze Pomorza” w Gdyni, oddziałach w Tczewie, Kątach Rybackich i na Helu.

 

Pierwszy po wojnie polski statek “Sołdek” kończy 70 lat

 

oprac. NGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl