PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Oświadczenie Gdańskich Nieruchomości: będzie remont budynku przy Zawiejskiej 12
Oświadczenie Gdańskich Nieruchomości: będzie remont budynku przy Zawiejskiej 12
Poniżej publikujemy oświadczenie Gdańskich Nieruchomości w sprawie remontu budynku przy ul. Zawiejskiej 12 na gdańskiej Oruni.
Dom przy ul. Zawiejskiej 12 na gdańskiej Oruni
Dom przy ul. Zawiejskiej 12 na gdańskiej Oruni
zdj. Roman Daszczyński/gdansk.pl


Oświadczenie:


Budynek przy ulicy Zawiejskiej 12 jest budynkiem wspólnoty, w którym jedynie mniejszościowy udział 36 % należy do Gminy Miasta Gdańska. Pozostała część to własność prywatna. Obecny właściciel nabył lokal w tym budynku w kwietniu bieżącego roku, jest posiadaczem 64% tej nieruchomości. Poprzedni prywatny właściciel lokalu nie wyrażał zgody na zwiększenie zaliczki na poczet funduszu remontowego, więc nie było możliwości zgromadzenia wystarczających środków finansowych i uzyskania jednomyślnej decyzji w sprawie wykonania koniecznych prac remontowych. 
 
W dniu 4 lipca 2018 r. obecny właściciel spotkał się z wiceprezydentem Piotrem Grzelakiem. W wyniku interwencji, tego samego dnia Gmina Miasta Gdańska i obecny wlaściciel podpisali uchwałę, na podstawie której zlecona została ekspertyza techniczna budynku, by ustalić zakres wykonania koniecznych prac remontowych. Po jej otrzymaniu właściciele podejmą decyzję o przeprowadzeniu remontu.

Gdańskie Nieruchomości