PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Spotkanie z naturą i wakacyjna sielanka. Zobacz nowy film o Wyspie Sobieszewskiej

Spotkanie z naturą i wakacyjna sielanka. Zobacz nowy film o Wyspie Sobieszewskiej
Rodzinne wakacje na łonie natury: kemping, las, rowery, plaża i żaglówki, a wszystko ujęte w dynamicznych kadrach wykonanych w technice POV (Point of view) - to temat przewodni najnowszego filmu ukazującego piękno i wyjątkowość Wyspy Sobieszewskiej.

Sobieszewska plaża z wysokości
Sobieszewska plaża z wysokości
Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej UMG

Gdańsk od zawsze kojarzony z wielokulturową historią ma też inne oblicza. Jednym z takich wciąż nieodkrytych i urokliwych miejsc jest Wyspa Sobieszewska.

- Nazywana “zielonymi płucami miasta” wyspa to oaza spokoju dla osób, które chcą spędzić czas poza gwarnymi plażami w centrum - mówi Anna Zbierska, dyrektor Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miejskim w Gdańsku. - I właśnie taką wyspę chcieliśmy pokazać w nowym spocie: zieloną, spokojną, jako raj dla szukających kontaktu z naturą. Wyspa Sobieszewska to miejsce atrakcyjne zarówno dla turystów jak i dla mieszkańców Gdańska. Nie tylko dla plażowiczów i osób ceniących przyrodę i piękne widoki, ale także tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie. Dla żeglarzy, rowerzystów, obserwatorów ptaków i łowców bursztynu. Wyspa Sobieszewska to miejsce wyjątkowe. Nie tylko latem.

- Chcieliśmy pokazać w filmie Sobieszewo jako doskonałe miejsce na wypoczynek z dala od zgiełku cywilizacji, od typowo wielkomiejskich atrakcji - dodaje Tomasz Zasada, reżyser filmu. - Myślę, że udało nam się w kadrach uchwycić taką spontaniczną radość z obcowania z naturą i bliskimi.

Przypomnijmy: w roku 2018 Gdańsk będzie gospodarzem obchodów 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego, a już 16 sierpnia br. dowiemy się czy również i największych imprez skautowych - światowego Jamboree w 2023 r. oraz europejskiego zlotu harcerzy w 2021.

Jeśli starania o organizację tych wydarzeń powiodą się, to właśnie na Wyspie Sobieszewskiej będą obozować tysiące młodych ludzi, którzy staną się ambasadorami tego miejsca. Właśnie dlatego rok 2017 jest nieoficjalnym rokiem Wyspy Sobieszewskiej: rozpoczęto budowę nowego mostu, powstanie nowa droga rowerowa, wiele działań promocyjnych ukierunkowano właśnie na Wyspę - powstał nowy folder prezentujący atrakcje i historię tego obszaru, strona internetowa poświęcona Wyspie, prowadzone są aktywne działania na Facebook`u. Otwarto też wyspiarski punkt informacji turystycznej.

FILM pt. “Wyspa Sobieszewska. Spotkanie z naturą”

Produkcja: Wytwórnia Filmów Kalina

Scenariusz, reżyseria, zdjęcia: Tomasz Zasada

Kierownictwo produkcji: Mateusz Jemioł

Obsada: Joanna Żóraw (matka), Michał Zacharek (ojciec), Julia Kostow (córka)

Maciej NicgorskiUrząd Miejski w GdańskuBiuro Prezydenta ds. Promocji Miasta
Maciej NicgorskiUrząd Miejski w GdańskuBiuro Prezydenta ds. Promocji Miasta