• Start
  • Wiadomości
  • Wszystko o wyspie na wyspie. Nowy punkt Informacji Turystycznej w Sobieszewie

Wszystko o wyspie na wyspie. Nowy punkt Informacji Turystycznej w Sobieszewie

Punkt działa od piątku, 30 czerwca 2017 roku, znajduje się w najlepszym z możliwych miejsc na wyspie Sobieszewskiej - przy ulicy Turystycznej 1, naprzeciwko zjazdu z mostu prowadzącego do Sobieszewa. Turysta dowie się w nim o wszystkich atrakcjach wyspy, staraniach i przygotowaniach do Światowego Jamboree Skautowego w 2023 roku, kupi też związane z Gdańskiem i wyspą gadżety i upominki.
30.06.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Nz. Gdańsk Sobieszewo otwarcie nowego punktu Informacji Turystycznej. Od lewej: Krzysztof Wąsowski (Rada Dzielnicy Sobieszewo), Beata Matyjaszczyk (ZHP), Przewodniczący Rady Dzielnicy Sobieszewo Ryszard Nowak, Katarzyna Mazanowicz- Heinze (GOT), Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Sobieszewo Władysław Sidorko, z tyłu Z-ca Prezydenta Gdańska Piotr Grzelak i Prezes Gdańskiej Informacji Turystycznej Łukasz Wysocki

- Wyspa Sobieszewska jest bogata w atrakcje turystyczne - mówi Piotr Grzelak zastępca prezydenta Gdańska. - W ostatnim czasie przybywa tam wciąż nowych ciekawych miejsc, jak wieża widokowa GIWK, droga rowerowa w poprzek wyspy, nowootwarta plaża w Świbnie. Trwają też starania o organizację na wyspie Światowego Jamboree Skautowego w 2023 roku, walczą o to wspólnie: Związek Harcerstwa Polskiego i Miasto Gdańsk, więc jej potencjał jeszcze wzrasta. Dlatego stworzenie tam punktu z informacją o atrakcjach wyspy wydaje się oczywiste.

Nz. Punkt IT znajduje się w centralnym miejscu Wyspy Sobieszewskiej przy ulicy Turystycznej 1

Punkt Informacji Turystycznej otworzyła Gdańska Organizacja Turystyczna ze środków Programu Społecznego realizowanego przez Miasto Gdańsk i ZHP w ramach przygotowań do Światowego Jamboree Skautowego w 2023 roku. Oddział w Sobieszewie jest kolejnym punktem Informacji Turystycznej w Gdańsku po trzech, które już funkcjonują na lotnisku, przy dworcu PKP i przy Długim Targu w Gdańsku. Będzie czynny codziennie do 31 sierpnia 2017 od godziny 9.00 do 17.00.

Oprócz informacji i porad dotyczących ciekawego spędzenia wolnego czasu w mieście, znajdziemy tam materiały informacyjne dotyczące Wyspy Sobieszewskiej oraz Światowego Jamboree Skautowego 2023. Turyści będą mogli kupić tu także gdańskie gadżety i upominki, ale też - podobnie jak w innych punktach - będzie można zakupić Kartę Turysty.

Nz. Pracownicy punktu podzielą się materiałami informacyjnymi dotyczącymi Wyspy Sobieszewskiej i Światowego Jamboree Skautowego 2023

Otwarcie punktu Informacji Turystycznej to kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców wyspy i turystów. Przypomnijmy, że do końca roku mają zostać ukończone prace nad nowym mostem zwodzonym, a w czerwcu 2017 roku Dyrekcja Rozwoju Miasta Gadńska ogłosiła przetarg na budowę drogi rowerowej wzdłuż ulicy Turystycznej.

 Czytaj także:  

Wyspa Sobieszewska będzie się rozwijać 21 instytucji podpisało list intencyjny

 

 

TV

Kamienica przy ul. Toruńskiej 25 po remoncie.