PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Sobótka i Dzień Ojca w Teatrze Leśnym. Osiecka, książki i potańcówka

Sobótka i Dzień Ojca w Teatrze Leśnym. Osiecka, książki i potańcówka
Dziś, 23 czerwca świętujemy aż dwie okazje - tradycyjny Dzień Ojca, ale też w wigilię św. Jana, z 23 na 24 czerwca, obchodzimy Sobótkę. Z tej okazji, w Teatrze Leśnym przy Jaśkowej Dolinie, od godz. 14 do 21, można radośnie spędzić czas z muzyką i książkami. Wstęp wolny - organizatorzy zachęcają do przyniesienia własnych koszy piknikowych z jedzeniem i napojami.
Teatr Leśny
Teatr Leśny
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Dzisiejsze popołudnie rozpocznie koncert poezji śpiewanej m.in. Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty i Wojciecha Młynarskiego. Na scenie Teatru Leśnego (ul. Jaśkowa Dolina 45, Gdańsk Wrzeszcz) usłyszymy interpretację znanych utworów wykonaniu młodych wokalistów Klubu WINDA i zespołu Mariusza Wali.

Mikołaj Trzaska wraz z córką Basią Trzaską porozmawiają o książkach, a pytać ich będzie o ulubione lektury pisarka, Barbara Piórkowska. Dowiemy na przykład, co myślą na temat tezy “że książkach zmieniają świat”.

A o godzinie 18 rozpocznie się Potańcówka z muzyką dixiland na żywo w wykonaniu znakomitego zespołu Racing Team Swing. Do tańca będą nas zachęcać - i pokażą podstawowe kroki - tancerze z grupy Swing Revolution Trójmiasto.

 

PROGRAM:

14.00 – Piosenki, które zmieniają świat – koncert poezji śpiewanej m.in. Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu młodych wokalistów Klubu WINDA i zespołu Mariusza Wali.

15.00 – Zabawy z książką dla dzieci – prowadzi Agata Półtorak, pisarka i ilustratorka literatury dziecięcej

15.00 – Plenerowa Czytelnia dla młodzieży i dorosłych – rozmowy o książkach, które zmieniają świat. Prowadzi Elżbieta Rutkowska z Domu Sąsiedzkiego KULTURA / Plenerowej Czytelni Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście

17.00 – Książki, które zmieniają świat – rozmowa na scenie Teatru Leśnego – z Mikołajem Trzaską, muzykiem i kompozytorem i  córką Basią Trzaską - rozmawia Barbara Piórkowska, pisarka i poetka

18.00 – Wrzeszcz Tańczy – potańcówka dla mieszkańców, warsztaty taneczne dla seniorów, z pokazem tańca i nauką podstawowych kroków przez tancerzy ze SWING REVOLUTION. Do tańca zagra na żywo zespół swingowy RACING TEAM SWING

Wstęp wolny. Organizatorzy zachęcają do przyniesienia własnych koszy piknikowych z jedzeniem i napojami.

W tym roku siły na Noc Świętojańską we Wrzeszczu połączyły Krytyka Polityczna - ŚWIETLICA W TRÓJMIEŚCIE, Winda - Gdański Archipelag Kultury, Fundacja Droga i przyjaciele oraz Stowarzyszenie WAGA. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu "Podesty Kultury" i jest dofinansowane ze środków Miasto Gdańsk.

 

oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl