PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Siedlce. Zorganizowali pchli targ dla mieszkańców i gości dzielnicy, już planowany jest kolejny

Siedlce. Zorganizowali pchli targ dla mieszkańców i gości dzielnicy, już planowany jest kolejny
Kilkanaście osób sprzedających, setka odwiedzających, miłe rozmowy i zawsze udane transakcje - dobre rzeczy na zasadzie wymiany lub za bardzo umiarkowane pieniądze. W niedzielę, 4 lipca, odbył się pierwszy „Pchli targ - Siedlce na wieszaku”. Czy i kiedy będzie kolejny?
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Każdy przyniósł to, co mogło innych zainteresować, a nawet sprawić im przyjemność. Często na pytanie o cenę, pasała odpowiedź: Według uznania
Każdy przyniósł to, co mogło innych zainteresować, a nawet sprawić im przyjemność. Często na pytanie o cenę, pasała odpowiedź: "Według uznania"
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Pomysł wyszedł od animatorów Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Z chęcią przyłączyli się członkowie Stowarzyszenia Dla Siedlec, Stowarzyszenia Opiekuńczo-Resocjalizacyjnego „Prometeusz”, a także Rada Dzielnicy Siedlce. 

Uczestnicy dopisali, pogoda też - choć organizatorom towarzyszyła niepewność, bo jeszcze rano prognozy pokazywały, że może być burzowo. „Pchli targ - Siedlce na wieszaku” odbył się na skwerze vis a vis Domu Sąsiedzkiego “Zakopiańska”. W ciągu trzech godzin, od 11 do 13ej, przyszło co najmniej sto osób. Można było kupić zabawki, ubrania, książki, drobne pamiątki z wycieczek i wiele innych rzeczy. Ktoś upiekł pyszne ciasto - więc była to gratka dla łasuchów, za drobną opłatą. Można było płacić “wedle uznania”. W pchlim targu na Siedlcach uczestniczyły m.in. siostry pallotynki, które przyniosły pamiątki z misji chrześcijańskich w różnych zakątkach świata. 

- Naprawdę fajna impreza, jestem mile zaskoczona, że wszystko tak dobrze się udało, łącznie z pogodą - mówi Brygida Folkmann-Banaszak, prezeska Stowarzyszenia Dla Siedlec i radna dzielnicy. - Widziałam kilka moich koleżanek, były transakcje i bardzo miła, sąsiedzka atmosfera. Od razu zaczęliśmy zastanawiać się nad powtórką, wstępnie mówiliśmy o końcówce sierpnia lub początku września.  

 

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl