PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Sesja zdjęciowa przyszłych mam i spotkanie edukacyjne na molo w Brzeźnie

Sesja zdjęciowa przyszłych mam i spotkanie edukacyjne na molo w Brzeźnie
Ponad 20 przyszłych lub obecnych matek z Gdańska weźmie udział w plenerowej, bezpłatnej sesji zdjęciowej, która wpisuje się w obchody Światowego Dnia Świadomości FASD. Wydarzenie odbędzie się już w niedzielę 8 września na molo w Brzeźnie. 
Fotolia_104740428_Subscription_Monthly_XL_800x529
Sesja przyszłych mama i spotkanie edukacyjne dotyczące m. in. picia alkoholu w czasie ciąży 8 września, w najbliższą niedzielę na molo w Brzeźnie
Filip Olejowski

 

 

Przedsięwzięcie, w ramach projektu pt. „Fascynująca sesja mam”, połączone będzie z otwartą akcją informacyjną oraz edukacyjną na temat szkodliwości spożywania alkoholu w okresie ciąży dla kobiety oraz jej dziecka. Skutki dla malucha mogą być bowiem fatalne. 

Organizatorzy opowiedzą uczestniczkom, jak trudna jest rehabilitacja malucha cierpiącego na FAS (tj. Płodowy Zespół Alkoholowy) i jak szerokie jest spektrum zaburzeń. Podpowiedzą także, gdzie znaleźć m.in. medyczną oraz psychologiczną pomoc. W programie wydarzenia przewidziano też gry i zabawy dla najmłodszych oraz warsztaty z jogi dla matek.

Podczas imprezy w punkcie gdańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie będzie można się dowiedzieć m.in. jak zostać rodzicem zastępczym, gdzie otrzymać bezpłatne wsparcie prawne, psychologiczne czy kompleksową pomoc w życiowych kryzysach. Z kolei przedstawiciele spółki Copernicus PL w Gdańsku m.in. edukować będą młode mamy w zakresie poradnictwa laktacyjnego oraz resuscytacji krążeniowo–oddechowej dzieci i dorosłych.

- Zachęcam nie tylko matki, ale i ojców do udziału w obchodach Światowego Dnia Świadomości FASD przy molo w Brzeźnie  - mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. - Edukacja całej rodziny w zakresie problemu ma tutaj ogromne znaczenie.    

Wykonane w czasie niedzielnej sesji zdjęcia przyszłych i obecnych matek wypełnią kalendarz na rok 2020 przygotowany przez Fundację na Rzecz Dziecka i Rodziny FASCYNACJE, która jest organizatorem niedzielnego wydarzenia. Partnerem w projekcie jest MOPR w Gdańsku.

Wszystkie osoby zainteresowane problematyką rodzinną, FASD oraz chcące się zintegrować serdecznie zapraszamy do udziału w niedzielnym wydarzeniu przy molo w Brzeźnie! Imprezę zaplanowano od godz. 10 do 14.00

 

 

 

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl