Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Seniorzy, spędźmy razem czas na wiosnę - zdrowo i ciekawie

Na spotkanie przy soku marchewkowym i ciasteczkach zaprasza gdańskich seniorów Klub Samopomocy dla Osób w Podeszłym Wieku w piątek, 31 marca. Będzie można posłuchać wykładów: jak żyć zdrowo i bezpiecznie oraz wziąć udział w konkursie na wielkanocną pisankę.

Seniorzy, spędźmy razem czas na wiosnę - zdrowo i ciekawie
A
A
data publikacji: 28 marca 2017 r.

Trzeba mieć więcej niż 60 lat i dobry humor, aby przyjść do klubu Marynarki Polskiej 134 na wiosenne spotkanie integracyjne
Trzeba mieć więcej niż 60 lat i dobry humor, aby przyjść do klubu Marynarki Polskiej 134 na wiosenne spotkanie integracyjne
Jerzy Pinkas/gdansk.pl

- Zależy nam bardzo, by gdańscy seniorzy mieli możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – By dzięki różnorodnej ofercie mogli w niej uczestniczyć, przez to czuć się potrzebni, radośni i spełnieni. Dla osób starszych ważne jest ciągłe nawiązywanie lub odbudowa więzi społecznych. To sprawia, że w jesieni życia nie czują się samotni, bo otacza ich grono znajomych i przyjaciół.

Spotkanie w Klubie Samopomocy dla Osób w Podeszłym Wieku (ul. Marynarki Polskiej 134 A, Gdańsk) rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do 13. Odbędzie się pod hasłem „Wiosenne kolory, pomysły i smaki”. 

Akces w spotkaniu zgłosili już m.in. podopieczni dziennych domów pomocy i klubów samopomocy w Gdańsku, ale klub zaprasza każdego seniora, który ma fantazję i chce spędzić czas wesoło, twórczo i smacznie. Wymagane są tylko dobre chęci i dobry humor.

Będzie można wziąć udział w gimnastyce, raczyć się słodkościami oraz sokiem marchwiowym, podzielić świątecznymi przepisami i posłuchać wykładu o zdrowym stylu życia. A policjanci podpowiedzą jak zadbać o swoje bezpieczeństwo. Chętni zmierzą się również w konkursie na najpiękniejszą, wielkanocną pisankę (uwaga - technika dowolna, wynika z fantazji twórców!).

Zainteresowani będą mogli też zapoznać się z ofertą wsparcia ośrodka.

Dodajmy, że organizacja piątkowego spotkania wynika z projektu „Seniorze, zadbaj o słoneczną jesień”, zainicjowanego przez gdański MOPR, Gdańską Spółdzielnię Pracy, Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w partnerstwie m.in. z Policją. Jego celem jest przede wszystkim dalsza aktywizacja oraz poprawa jakości życia mieszkańców 60+.

-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl