PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Ryszard Papet tłumaczy dzieciom, jak prawidłowo nosić maseczkę. Zobacz koniecznie!

Ryszard Papet tłumaczy dzieciom, jak prawidłowo nosić maseczkę. Zobacz koniecznie!
Jeśli masz więcej niż cztery lata, to musisz wychodząc z domu - tak jak wszyscy dorośli - zakładać ochronną maseczkę. Jak ją założyć i bezpiecznie zdjąć wyjaśnia lalkowy bohater filmowej serii „Papety: z ostatniej chwili” - Ryszard Papet. Serial produkuje Miejski Teatr Miniatura.
PPP_1627
Dziadek Ryszard Papet dwoi się i troi, aby dzieciom wyjaśnić zawiłości współczesnego świata
fot. mat. MTM

Rodzina Papetów objaśnia dzieciom świat - filmowa seria Miejskiego Teatru Miniatura online

 

Już od 2 kwietnia 2020 roku na profilu FB oraz kanale YouTube Miejskiego Teatru Miniatura oraz na portalu gdansk.pl możemy oglądać filmową serię “Papety: z ostatniej chwili”, której bohaterami są członkowie lalkowej rodziny Papetów. Serial ma przybliżać dzieciom trudny współczesny czas.

Dziadka Ryszarda Papeta poznaliśmy już w pierwszym odcinku, gdy tłumaczył wnuczce Marlence podstawowe zasady higieny i kontaktu podczas epidemii. W necie znajdziemy też drugi odcinek serii pt. #zostańwdomu, a ten mini odcinek jest specjalny - ponieważ już od czwartku obowiązuje niemal wszystkich obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych, dziadek Ryszard chce pomóc dzieciom opanować tę niełatwą sztukę.

Zobacz, co mówi:

 

 

 

Teatr Miniatura. Dziś premiera II odcinka serii „Papety: z ostatniej chwili”

 

Lalkowy projekt wymyślił w 2016 roku Wojtek Stachura, aktor MTM, lalki zaprojektowała Olga Ryl-Krystianowska, a reżyserem najnowszej serii pt. “Papety: z ostatniej chwili” jest Michał Derlatka. Scenariusz do zaplanowanych na razie pięciu odcinków napisała trójmiejska dramatopisarka Sandra Szwarc. W rolach głównych występują aktorzy teatru Miniatura. 

 

Anna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze
Anna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze