PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Budowa fragmentu drogi rowerowej przy Jaśkowej Dolinie. Remont potrwa do połowy czerwca

Budowa fragmentu drogi rowerowej przy Jaśkowej Dolinie. Remont potrwa do połowy czerwca
W środę, 8 maja, rozpocznie się budowa brakującego fragmentu drogi rowerowej przy ulicy Jaśkowa Dolina, na odcinku od ulicy Piecewskiej do Rakoczego. Piesi i pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej mogą spodziewać się utrudnień.
mapka jaśkowa
Od środy 8 maja 2019 roku ruszą prace budowlane brakującego fragmentu drogi rowerowej przy ulicy Jaśkowa Dolina  
 Materiały DRMG

 

Od godzin porannych w środę, 8 maja 2019 r., zamknięty zostanie chodnik na Jaśkowej Dolinie przylegający do przychodni Morena.

W tym czasie na odcinku od ulicy Piecewskiej do Rakoczego ruch pieszy odbywać się będzie drugą stroną ulicy. W związku z rozpoczęciem prac przeniesiony zostanie przystanek autobusowy „Piecewska”, który obecnie znajduje się przy przychodni. Po wprowadzeniu zmian przystanek znajdzie się kilkadziesiąt metrów dalej, przed skrzyżowaniem z ulicą Piecewską. Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej do połowy czerwca 2019 roku.

Utrudnienia związane są z rozpoczęciem prac przy budowie brakującego fragmentu drogi rowerowej. Nowa ścieżka powstanie po stronie Przychodni Morena, od skrzyżowania ulicy Jaśkowa Dolina z Piecewską i łączyć się będzie z trasą rowerową na ulicy Rakoczego. Wykonawca, firma WPRD Gravel, w ciągu siedmiu miesięcy wybuduje około 140-metrowy odcinek drogi rowerowej.

Nawierzchnia drogi zostanie wykonana z betonu asfaltowego. Oprócz tego w ramach inwestycji powstanie chodnik o długości 140 m, przyłącza kanalizacji deszczowej i mur oporowy między skarpą a chodnikiem. Koszt inwestycji to ponad 1,1 mln złotych. Prace potrwają do lipca 2019 roku.

opr. AK

 

Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze
Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze