PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Rugbiści Lechii zaczynają nowy sezon z nowym zarządem
Rugbiści Lechii zaczynają nowy sezon z nowym zarządem
- Oficjalnie jako nowy zarząd działamy od 1 marca - mówi prezes RC Lechia Gdańsk Arkadiusz Klusek. Obok niego w zarządzie są także Marek Płonka - legenda gdańskiego rugby, znakomita rugbistka Marlena Mroczyńska i Maciej Olszewski.
Celem rugbistów Lechii w nadchodzącym sezonie jest minimum czwarte miejsce w ekstralidze. Pierwszy mecz - 16 marca przy ul. Traugutta
Celem rugbistów Lechii w nadchodzącym sezonie jest minimum czwarte miejsce w ekstralidze. Pierwszy mecz - 16 marca - na stadionie przy ul. Grunwaldzkiej
fot. www.lechiarugby.pl

 

Drużyna zostanie wzmocniona nowymi zawodnikami. Gruzini Anri Bogveradze i Kakha Kavtaradze w formacji młyna. Na testy przyjeżdża także Giorgi Giogiashwili. W Lechii sprawdzeni zostaną również trzej Rosjanie.

- Na rozmowy nie mieliśmy wiele czasu, bo nowy zarząd został wybrany pod koniec stycznia. Rozmawiamy cały czas, bo trzeba myśleć długofalowo, choćby o następnym sezonie - mówi Arkadiusz Klusek, nowy prezes RC Lechia Gdańsk. - Możliwe, że do 31 marca w Lechii pojawią się jeszcze inni zawodnicy. Tego dnia zamyka się okno transferowe.

Powrót w rozgrywkach ekstraligi rugby do systemu jesień-wiosna spowoduje, że najbliższy sezon 2019 będzie bardzo krótki. Potrwa zaledwie trzy miesiące. W nadchodzącym sezonie każda z 10 drużyn zagra 9 spotkań. Nie będzie rewanżów. Lechia jako czwarta ekipa ubiegłego sezonu zagra u siebie pięć meczów, cztery na wyjazdach. 

Gdańszczanie chcą w tym sezonie sprawić niespodziankę.

- Chcemy wejść do czwórki: to cel minimum. Ważne jest to, by stworzyć podwaliny pod moc, którą będziemy prezentować w kolejnych sezonach. Mam nadzieję, że będziemy to robić razem z miastem Gdańsk, które jest naszym największym sponsorem. Bardzo mu za to dziękujemy. Zrewanżujemy się jak najlepszą promocją.  Dziękujemy także Stowarzyszeniu Lwy Północy, dzięki któremu mogliśmy zrobić nasza pierwszą konferencję prasową - mówi prezes Klusek. 

 

Rafał Lademann i Michał Krużycki to najbardziej doświadczeni zawodnicy Lechii.

- Naszą siłą jest to, że bez względu na to co działo się w klubie, wybiegaliśmy na boisko i zostawialiśmy na nim zdrowie, dla klubowych barw, miasta, dla siebie, ale przede wszystkim dla nas, w drużynie. To nas bardzo wzmocniło mentalnie - zapewnia Lademann.

- Wróciłem do Polski po długim czasie spędzonym w Anglii i Francji, gdzie grałem w rugby. Miałem prawie półtora roku przerwy po kontuzji pleców, to nie zapomniałem jak się gra w rugby - twierdzi Krużycki. - Będę chciał przekazać doświadczenie młodszym kolegom w drużynie i mam nadzieję, że zdrowie pozwoli mi pokazać na co mnie stać.


RC Lechia to także edukacja, reklama i marketing. 

- Mamy zgodę miasta na to, by w Szkole Podstawowej nr 56 założyć klasę rugby. Czekamy tylko na decyzje formalno-prawne Ministerstwa Edukacji i Polskiego Związku Rugby, by z tym wystartować. Chcemy także promować firmy, które będą nas wspierać, bo tak to działa na świecie. Wracamy do współpracy ze starymi sponsorami i będziemy zabiegać o nowych - dodaje prezes Klusek.


W sobotę, 16 marca, Lechia na stadionie przy ul. Grunwaldzkiej zagra ze Skrą Warszawa. Początek meczu godz. 13.30. Wstęp wolny.

 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl