PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Rewaloryzacja ulic Głównego Miasta. Czas na remont kameralnej ul. Przędzalniczej

Rewaloryzacja ulic Głównego Miasta. Czas na remont kameralnej ul. Przędzalniczej
To kolejna ulica w ścisłym centrum Gdańska, która wypięknieje, a do tego będzie wygodniejsza i bezpieczniejsza. W ostatnich dniach Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska podpisała umowę z wykonawcą. Remont rusza lada dzień, a ulicę, w nowej odsłonie, zobaczymy pod koniec roku.
Lada dzień rozpocznie się remont ul. Przędzalniczej
Lada dzień rozpocznie się remont ul. Przędzalniczej
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

W ramach inwestycji wyremontowana zostanie nawierzchnia jezdni i chodniki. Zaplanowano również remont istniejącej kanalizacji deszczowej.

Zakres prac obejmuje: wykonanie nowej konstrukcji jezdni z wykorzystaniem istniejącej kostki kamiennej, wymianę krawężników i oporników na kamienne, wykonanie naświetli, regulację lamp oświetlenia, a do tego remont i uzupełnienie brakujących elementów odwodnienia ulicy.

Wykonawcą prac została firma SAFERAOAD KABEX. Koszt inwestycji to dokładnie 689 663,18 zł. Remont powinien zakończyć się pod koniec bieżącego roku.

Jezdnia w ul. Przędzalniczej ma szerokość czterech metrów i obecnie pokryta jest nawierzchnią z kostki kamiennej rzędowej przykrytą cienką warstwą bitumiczną. Wzdłuż niej, z obu stron, znajdują się chodniki. Ułożone są tu płyty chodnikowe betonowe o wymiarach 50x50cm, nawierzchnia bitumiczna oraz sześciokątne betonowe płyty drogowe typu "trylinka". Nawierzchnia jezdni i chodników jest dziś w złym stanie technicznym. Występują tam liczne spękania, nierówności oraz tzw. wyłuszczenia w nawierzchni bitumicznej.

Inwestycja zakłada wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni jezdni przy wykorzystaniu istniejącej kostki kamiennej rzędowej typu „starobruk”. Jeśli chodzi o nawierzchnię chodnika, to zaprojektowano odcinki, które wykonane zostaną z kostki granitowej szarej łupanej oraz z kostki granitowej szarej cięto-łupanej (płomieniowana).

W ostatnich latach w Śródmieściu, w ramach rewaloryzacji ulic Głównego Miasta, wyremontowano m.in. ul. Św. Ducha, ul. Tartaczną i ul. Złotników. Miasto planuje w najbliższych latach prace remontowe m.in. ul. Szerokiej i Ogarnej.

Czytaj też: Nowe oblicze ulicy Św. Ducha. Przyjdź, zobacz, spaceruj [WIDEO i ZDJĘCIA]

 

Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze