Respirator dla UCK w Gdańsku - trwa zbiórka, którą możesz wspomóc

Respirator medyczny oraz środki ochrony osobistej dla lekarzy z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego to cel zbiórki, która pojawiła się na stronie zrzutka.pl. Organizatorzy chcą zebrać kwotę 100 tys. złotych.
( 30.03.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Respirator przede wszystkim, ale też środki ochrony osobistej dla lekarzy z UCK - to cele zbiórki
Respirator przede wszystkim, ale też środki ochrony osobistej dla lekarzy z UCK - to cele zbiórki
zrzutka.pl

 

Dwa respiratory dla szpitala zakaźnego w Gdańsku. Wsparcie od firmy deweloperskiej

 

Ten trudny czas izolacji i konieczności dostosowania się do nowej rzeczywistości wywołanej pandemią koronawirusa, paradoksalnie ma też pozytywne aspekty. Choć ludzie muszą spędzać czas osobno, szukają sposobów, by robić coś razem - na przykład nieść dobro. Na pomysł zbiórki dla UCK, której głównym celem jest zakup respiratora wpadła grupa absolwentów MBA (red. Master of Business Administration) z Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów. Do grupy tej należy m.in. Bartosz Piotrusiewicz prezes Gdańskich Usług Komunalnych.

Niestety troszeczkę władze państwowe zostawiły nas z koronawirusem na pastwę samorganizacji i postanowiliśmy z przyjaciółmi zrobić tę zrzutkę, którą robimy w porozumieniu z UCK. Mamy ambicję uzbierać w 14 dni tyle, ile kosztuje dobry respirator. Zaczęliśmy wczoraj wieczorem (red. 29 marca), liczymy na hojność darczyńców, wszak dajemy sobie. Oby nigdy żaden lekarz w Gdańsku, na Pomorzu czy w całej Polsce nie był zmuszony do podjęcia dramatycznej decyzji, kogo podłączyć do respiratora, a kogo nie, jeśli będzie ich za mało. 

Na stronie zrzutka.pl czytamy:

"Ostatnie dni są wyzwaniem dla nas wszystkich. Każdego dnia widzimy jak pandemia koronoawirusa rozprzestrzenia się po świecie. Dowiadujemy się o kolejnych osobach w kwarantannie, kolejnych zakażonych. Niestety każdego dnia docierają do nas także smutne informacje o osobach, które walkę z wirusem przegrały :(

Chcemy wspomóc walkę z koronawirusem dlatego jako grupa absolwentów MBA rocznik 2019 z Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów uruchamiamy zbiórkę, której celem jest zakup respiratora medycznego oraz środków ochrony osobistej dla Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku (UCK), który to jak każda placówka medyczna szczególnie teraz wymaga naszego wsparcia.

Wierzymy, że nasza inicjatywa przyczyni się do walki z wirusem i pozwoli chronić życie i zdrowie wszystkich którzy tego najbardziej potrzebują. 

Całość zebranej kwoty przeznaczymy na potrzeby UCK.

Pomóż nam być widocznym. Roześlij informację o zbiórce do swoich znajomych. Zbierzmy razem jak największą sumę i przekażmy ją do medyków z UCK. Oni najlepiej wiedzą w jaki sposób wykorzystać zebrane pieniądze."  

 

Wesprzyj zbiórkę i dołóż swoją cegiełkę w zakupie respiratora dla UCK