PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Remont ulicy Stary Rynek Oliwski. Od czwartku obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu
Remont ulicy Stary Rynek Oliwski. Od czwartku obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu
Wzdłuż jednej z głównych ulic Oliwy, i popularnego łącznika z Osową oraz miejscowościami na Kaszubach, wymienić trzeba rury wodociągowe. Miejska spółka Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna wyłoniła w przetargu wykonawcę prac. Te potrwają do października br.
W ul. Stary Rynek Oliwski wymienić trzeba rury wodociągowe
W ul. Stary Rynek Oliwski wymienić trzeba rury wodociągowe
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

W czwartek, 8 sierpnia, rozpoczęły się prace w ul. Stary Rynek Oliwski w Oliwie. W pierwszym etapie prac kierowcy i piesi muszą liczyć się z utrudnieniami na wysokości skrzyżowania z ul. Kwietną. Obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu:

  • Zwężona została jezdnia ul. Stary Rynek Oliwski na wysokości skrzyżowania z ul. Kwietną, ruch dwukierunkowy został zachowany
  • Zamknięty został wjazd/ wyjazd z ul. Kwietnej na ul. Stary Rynek Oliwski. Obowiązuje objazd
  • Przejście dla pieszych przy ul. Kwietnej zostanie wyłączone z użytkowania

Zaplanowane przez GIWK prace dotyczą ulicy Stary Rynek Oliwski od wysokości wiaduktu nad Potokiem Oliwskim do skrzyżowania ul. J. Kanapariusza i Polanki. W ramach inwestycji wymieniony zostanie wodociąg na odcinku około 240 m, do tego wymienione zostaną przyłącza wodociągowe oraz wykonana nowa nawierzchnia jezdni na tym odcinku drogi. 

Wykonawcą prac jest EUROVIA POLSKA SA. Koszt całej inwestycji to 1 436 200 złotych, z czego zakres prac wodociągowych (GIWK) to 610 770,31 zł, a zakres prac drogowych (nadzorowanych przez jednostkę miejską DRMG) to 825 429,73 zł.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 8 października 2019 r.

Mapka
oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl