• Start
  • Wiadomości
  • Mimo pandemii remont al. Hallera przebiega sprawnie. Znika stara jezdnia

Mimo pandemii remont al. Hallera przebiega sprawnie. Znika stara jezdnia

Sprawdzamy jak przebiega gruntowny remont dwóch odcinków al. Gen. Józefa Hallera w Gdańsku. Koszt prac to 2,9 mln. Wykonawca rozbiera starą jezdnię, a nową pojedziemy w połowie 2020.
08.04.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Remont al. Hallera potrwa do końca czerwca
Remont al. Hallera potrwa do końca czerwca
zdj. Anna Rezulak/KFP


Modernizacja realizowana jest na dwóch odcinkach al. Hallera o łącznej długości 900 metrów:

  • od ul. Okrzei do ul. Mickiewicza (jezdnia w kierunku Brzeźna) z wyłączeniem zmodernizowanego odcinka ulicy w obrębie skrzyżowania z ul. Reja)
  • od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki (jezdnia w kierunku Brzeźna)

W związku z trwającym remontem pod koniec marca wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Zajęty został cały lewy pas na odcinku od ul. Okrzei do ul. Kościuszki. Zmiany będą obowiązywały przez ok. 6 tygodni.

Na czas prac remontowych wprowadzono nową organizację ruchu
Na czas prac remontowych wprowadzono nową organizację ruchu
zdj. Anna Rezulak/KFP

 

Inwestycja zakrojona jest na szeroką skalę. Obejmuje nie tylko remont nawierzchni jezdni wraz z wymianą konstrukcji nawierzchni, ale też remont nawierzchni zatok postojowych, chodników i wymianę krawężników i obrzeży. Wykonawca już rozebrał starą nawierzchnię lewego pasa jezdni. Obecnie teren jest wyrównywany i przygotowywany do ułożenia warstw podbudowy.


W zamówieniu, prowadząca w imieniu Miasta inwestycję Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, zapisała też regulację sytuacyjną i wysokościową dojść, chodników oraz zjazdów z posesji do posesji w granicach pasa drogowego i na działkach przyległych do pasa drogowego oraz regulację armatury i zabezpieczenie istniejącego uzbrojenia terenu. Pod koniec prac pojawi się oznakowanie poziome i pionowe, nowe nasadzenia trawników i krzewów, które w ramach kontraktu mają być później pielęgnowane w okresie gwarancyjnym.

Koszt prac remontowych wynosi 2,9 mln zł
Koszt prac remontowych wynosi 2,9 mln zł
zdj. Anna Rezulak/KFP

 

Inwestycja realizowana jest w ramach programu „Modernizacja dróg na terenie Gdańska”, który w 2019 roku dotyczył remontu czterech gdańskich ulic na łączną kwotę około 9 mln. zł. Przebudowane dzięki temu zostały m.in. Trakt Konny na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego, Stary Rynek Oliwski w Gdańsku, fragment ul. Świętokrzyskiej, na odcinku od Wieżyckiej do Wielkopolskiej oraz fragment ul. Niepołomickiej na odcinku od Przebiśniegowej do Kampinowskiej.

Wykonawcą remontu Alei Generała Hallera jest gdyńska firma budowlano-drogowa MTM S.A. Koszt remontu to 2,9 mln zł.


Czytaj też: Wiadukt Biskupia Górka. Rozpoczęła się budowa drugiej nitki gdańskiej estakady

TV

Ostatni dzień 44. Zjazdu Nowej Hanzy w Gdańsku