PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Remont al. Grunwaldzkiej dobiega końca. Czas na odbiory inwestycji

Remont al. Grunwaldzkiej dobiega końca. Czas na odbiory inwestycji
Na całym odcinku remontowanej jezdni ułożono ostatnią, ścieralną warstwę nawierzchni. Wymalowano też pasy. Kierowcy już bez większych utrudnień powinni przemieszczać się główną arterią Gdańska. Lada dzień powinny rozpocząć się odbiory techniczne przeprowadzonej inwestycji.
Remont kolejnego odcinka al. Grunwaldzkiej zakończony
Remont kolejnego odcinka al. Grunwaldzkiej zakończony
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Modernizację al. Grunwaldzkiej, przeprowadzano w tym roku na odcinku od nr 305 na wysokości przystanku PKM do nr 345. Prace zakończono kilka tygodni wcześniej niż zakładał planowany termin. Roboty na al. Grunwaldzkiej przeprowadzono na jezdni w kierunku Sopotu, na odcinku o długości około 600 metrów. Oprócz wymiany nawierzchni, przebudowane zostały zjazdy i wymienione krawężniki na kamienne. Wykonawcą inwestycji była firma Kruszywo Sp. z o.o. Koszt prac to około 1,1 mln złotych.

 

   Obrotowa kładka na Wyspę Spichrzów już łączy brzegi Motławy. Zobacz FILM I ZDJĘCIA

 

Remont kolejnych odcinków al. Grunwaldzkiej przeprowadzany jest regularnie, od czterech lat. Inwestycja została zrealizowana z puli środków programu „Modernizacja dróg na terenie Gdańska”.

 

Prace prowadzono w tym roku na odcinku od nr 305 na wysokości przystanku PKM do nr 345
Prace prowadzono w tym roku na odcinku od nr 305 na wysokości przystanku PKM do nr 345
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Z tego samego programu wyremontowano w tym roku odcinek ul. Chłopskiej i al. Hallera. Prace na ul. Chłopskiej zakończyły się przed dwoma tygodniami. Prowadzone były na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Obrońców Wybrzeża (jezdnia w kierunku Gdańska).

Już miesiąc temu oddano do użytku remontowany fragment al. Hallera. Roboty prowadzono na odcinku od ul. Okrzei do ul. Kościuszki (jezdnia w kierunku Brzeźna).

 

   Przebudowa Podwala Przedmiejskiego zakończona. Skrzyżowanie z ul. Łąkową otwarte

 

W ubiegłym tygodniu zakończyła się z kolei budowa przejścia naziemnego w pobliżu skrzyżowania Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową. Tę inwestycję wykonano w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej pod nazwą „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska”.

 

Prace przy wspomnianych inwestycjach nadzorowała Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

 

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl