PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Regaty Marina Granaria Cup na Zatoce Gdańskiej, wieczór żeglarski w Marinie Gdańsk
Regaty Marina Granaria Cup na Zatoce Gdańskiej, wieczór żeglarski w Marinie Gdańsk
W sobotę i niedzielę, 8 i 9 czerwca, na wodach Zatoki Gdańskiej odbędą się tradycyjne już o tej porze roku Regaty o Puchar Mariny Gdańsk - Marina Granaria Cup. Impreza odbędzie się już po raz trzynasty, zmagania żeglarzy będzie można obserwować z mola lub plaży w Brzeźnie. Dodatkowe atrakcje dla uczestników i widzów zaplanowano pierwszego dnia zawodów.
W regatach nie powinno zabraknąć uczestników ze Szwecji, Rosji czy Niemiec
W regatach nie powinno zabraknąć uczestników ze Szwecji, Rosji czy Niemiec
fot. GOS

 

Od uroczystego otwarcia sezonu żeglarskiego minęło już kilkanaście dni, a miłośnicy żeglowania nie próżnują. Tym razem na wodach Zatoki Gdańskiej rywalizować będą załogi startujące na jednostkach w klasach: ORC, KWR oraz OPEN. Regaty o Puchar Mariny Gdańsk - Marina Granaria Cup zaliczane się do cyklu Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski. Udział w zawodach zapowiedzieli czołowi żeglarze z Trójmiasta i województwa pomorskiego.

Podobnie jak w poprzednich latach nie powinno zabraknąć też uczestników ze Szwecji, Rosji czy Niemiec - mówi Grzegorz Pawelec z Gdańskiego Ośrodka Sportu, który jest organizatorem regat. - Bazą regat będzie oczywiście Marina Gdańsk, która przyjmie i ugości startujące w zawodach jednostki już w piątek, 7 czerwca.  

Na program imprezy składają się trzy wyścigi:

sobota, 8 czerwca 

  • 11:00 I wyścig
  • 14:00 II wyścig (start 15 minut po zamknięciu linii mety I wyścigu)

niedziela, 9 czerwca 

  • 11:00 III wyścig

 

Rywalizację żeglarzy można obserwować z plaży i mola w Brzeźnie
Rywalizację żeglarzy można obserwować z plaży i mola w Brzeźnie
fot. GOS

 

Trasa regat została wytyczona tak, by widzowie zgromadzeni na molo lub na plaży w Brzeźnie mogli z niedużej odległości śledzić zmagania załóg.

- Tym bardziej widowiskowe, im lepsze warunki pogodowe, które w przypadku korzystnych wiatrów pozwolą jachtom na rozwinięcie efektownych żagli - spinakerów. Takie łódki stanowią wtedy wdzięczny obiekt do fotografowania - zaznacza Pawelec.


To jednak nie wszystkie atrakcje dla widzów, którzy interesują się żeglarstwem. W sobotę, 8 czerwca, o godzinie 18.00 w Marinie Gdańsk przy ul. Szafarnia odbędzie się spotkanie żeglarskie, podczas którego wystąpią Old Marinners oraz EKT Gdynia. Udział w wieczorze żeglarskim mogą wziąć nie tylko uczestnicy regat, ale i wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką.

Uroczyste zakończenie regat, wraz z dekoracją zwycięzców odbędzie się zaś w niedzielę, 9 czerwca, o godzinie 16.00.

 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl