PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Jakie są tematy dzisiejszej sesji Rady Miasta Gdańska? Zobacz wideoczat
Jakie są tematy dzisiejszej sesji Rady Miasta Gdańska? Zobacz wideoczat
53. Sesję Rady Miasta zaplanowano czwartek, 24 maja, o godz. 9:00 w sali obrad Nowego Ratusza. Portal Gdańsk.pl relacjonuje ją jak zwykle na żywo. Najważniejsze tematy czwartkowych obrad zapowiedzieli we wtorek, 22 maja, szefowie obu klubów: Piotr Borawski (PO) i Kazimierz Koralewski (PiS). Rozmowę prowadził Marek Wałuszko. Zobacz!
Przewodniczący klubów Piotr Borawski - PO i Kazimierz Koralewski - PiS przed wideoczatem
Przewodniczący klubów Piotr Borawski - PO i Kazimierz Koralewski - PiS przed wideoczatem
zdj. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

Głównym tematem sesji stanie się zapewne sprawa awaryjnego zrzutu ścieków do Motławyi:

Piotr Borawski, PO: - W sprawie awarii na Ołowiance wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak i eksperci wypowiedzą się na początku sesji. Radni będą zadawać pytania. Będzie też prezes Saur Neptun Gdańsk. Awarie się zdarzają. Trzeba z nich wyciągnąć wnioski.

Kazimierz Koralewski, PiS: - W zależności od tego, co usłyszymy, na pewno się wypowiemy na temat tej awarii. Jesteśmy zszokowani takim kataklizmem i że plan awaryjny w tym przypadku to był zrzut do Zatoki. W końcu żyjemy z turystyki. Chciałbym, żeby nie wróciły czasy, gdy boimy się wchodzić do morza.   

O Mirosławie Zdanowiczu goście powiedzieli:

Piotr Borawski, PO: - Radny Zdanowicz złożył mandat. Za swój błąd zapłacił najwyższą polityczną cenę. Będą prowadzone wyjaśnienia, zajmie się tym komisja rewizyjna i prokuratura. Natomiast transakcje, że miasto Gdańsk dostaje mieszkania za grunty to normalność - ponad 800 mieszkań tak uzyskaliśmy.  

Kazimierz Koralewski, PiS: - Ja jestem zdziwiony, że prezydent Adamowicz uwikłał radnego w tę sytuację. Transakcja była przecież prowadzona przez władze miasta. Zadziwiające, że władze miasta go nie uprzedziły. To jest dla mnie zdziwienie. Będziemy to wyjaśniać na komisji rewizyjnej.

Więcej w filmie wideo poniżej: