PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Przymorze. Przetarg na remont kolejnego fragmentu ul. Chłopskiej. Prace powinny zakończyć się przed wakacjami

Przymorze. Przetarg na remont kolejnego fragmentu ul. Chłopskiej. Prace powinny zakończyć się przed wakacjami
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg na modernizację kolejnego fragmentu ul. Chłopskiej, tym razem na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Obrońców Wybrzeża - jezdni w kierunku centrum Gdańska. Zgodnie z planem, prace potrwają do końca czerwca br
W tym roku zaplanowano remont kolejnego odcinka ul. Chłopskiej
W tym roku zaplanowano remont kolejnego odcinka ul. Chłopskiej
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Ul. Chłopską przemieszczają się każdego dnia tysiące zmotoryzowanych mieszkańców Żabianki, Przymorza, a także Zaspy i wielu innych dzielnic Gdańska. Zwiększony ruch odczuwalny jest tu m.in. w dniach, kiedy w hali widowiskowo-sportowej Ergo Arena odbywają się koncerty bądź wydarzenia sportowe.

Jezdnia w wielu miejscach jest jeszcze w kiepskim stanie technicznym, dlatego władze miasta zdecydowały o jej wyremontowaniu. Realizację prac podzielono na kilka etapów. W 2017 roku zrealizowano pierwszy, właśnie przyszedł czas na kolejny.

Przed wakacjami powinien zakończyć się zaplanowany remont ul. Chłopskiej. Prace prowadzone będą tym razem na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Obrońców Wybrzeża, na jezdni w kierunku centrum miasta. Zmodernizowany zostanie fragment drogi o długości 650 metrów. W ramach inwestycji, oprócz wymiany nawierzchni, przebudowane zostaną zatoki autobusowe i wyregulowane pod kątem wysokościowym chodniki znajdujące się w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej zlokalizowanych na wspomnianym odcinku ul. Chłopskiej.

Otwarcie ofert na realizację tej inwestycji nastąpi w pierwszej połowie lutego. Zaplanowano ją w ramach programu „Modernizacja dróg na terenie Gdańska”, który w 2019 roku objął cztery ulice na łączną kwotę około 9 mln zł. Przebudowane zostały wówczas: Trakt Konny na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego, ul. Stary Rynek Oliwski, fragment ul. Świętokrzyskiej na odcinku od Wieżyckiej do Wielkopolskiej oraz fragment ul. Niepołomickiej na odcinku od Przebiśniegowej do Kampinowskiej.

 

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl