PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Przymorze. Pięknieje Park Reagana: w planach plac zabaw dla dorosłych i nowe huśtawki dla dzieci

Przymorze. Pięknieje Park Reagana: w planach plac zabaw dla dorosłych i nowe huśtawki dla dzieci
Plac zabaw dla dorosłych "Karuzelin" będzie pierwszym takim miejscem na Pomorzu. Park Reagana zostanie też lepiej oświetlony - wzdłuż ścieżek powstanie 49 LED-owych lamp. Zyska również, już w listopadzie, pięć podwójnych huśtawek na dwóch placach zabaw. Wszystkie te projekty zwyciężyły w budżecie obywatelskim.
Park Ronalda Reagana stanie się jeszcze atrakcyjniejszy
Park Ronalda Reagana stanie się jeszcze atrakcyjniejszy
Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

Osowa. Budowa kanalizacji deszczowej i nowych dróg w dzielnicy dobiega końca

 

Park nadmorski im. Ronalda Reagana to popularne miejsce spędzania wolnego czasu wśród młodszych i starszych. Znajdujące się tutaj place zabaw pękają wręcz w szwach zwłaszcza przy ładnej pogodzie. Nie brakuje też spacerowiczów, biegaczy i rowerzystów. Dzięki zwycięskim projektom Budżetu Obywatelskiego to miejsce stanie się jeszcze atrakcyjniejsze.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska rozstrzygnęła już przetarg na montaż huśtawek w dwóch wyznaczonych lokalizacjach na terenie parku. Huśtawki, jak się okazuje, są jednym z najbardziej obleganych i lubianych przez dzieci urządzeń zabawowych. Po wykonaniu dokumentacji projektowej i przeprowadzeniu analizy kosztów realizacji okazało się, że można zamontować pięć huśtawek podwójnych (każda z dwoma siedziskami, jednym dla młodszych, drugim dla starszych dzieci) na dwóch placach zabaw.

W lipcu br. podpisano umowę na realizację zadania, które wykona WT Bonsai. Koszt prac to ponad 36 tys. złotych. Montaż nowych urządzeń powinien zakończyć się w listopadzie 2020 r.

 

W tych miejscach pojawią się nowe huśtawki
W tych miejscach pojawią się nowe huśtawki
Mat. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
3
Mat. Dokumentacja projektowa

 

W środę, 5 sierpnia, zakończył się przetarg na inny projekt, który także zwyciężył w budżecie obywatelskim. To plac zabaw dla dorosłych "Karuzelin" - pierwsze takie miejsce na Pomorzu. Ma to być przyjazne i bezpieczne miejsce do zabawy, rekreacji i odpoczynku dla dzieci, rodziców i dziadków.

Projekt zakłada montaż wysokich huśtawek - dostosowanych do wzrostu dorosłych osób, a także leżanki obrotowej i hamaka. Pojawią się też nowe stojaki na rowery i ławki.

Koszt budowy oszacowano na 326 tys. złotych. Wpłynęły cztery oferty, które są obecnie analizowane:

  1. Educarium Sp.z.o.o  - 376  500 zł

  2. Zakład Budowlany Rafał Lehmann - 339 772, 25 zł

  3. Active Line - 386 179, 39 zł

  4. FB-JELCZ Sp. z o.o - 438 942, 91 zł

W tym miejscu, za kilka miesięcy, będą mogli pobawić się dorośli
W tym miejscu, za kilka miesięcy, będą mogli pobawić się dorośli
Mat. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

W ramach innych zwycięskich projektów BO,  Park Reagana zyska również nowe oświetlenie. Wzdłuż ścieżek zamontowanych zostanie 49 LED-owych lamp, dzięki którym będzie jaśniej i bezpieczniej po zmroku.

Przegłosowano też projekt, który zakłada remont chodnika i budowę trzech dróg rowerowych do połączenia z Parkiem Reagana. Nowe fragmenty ścieżek mają powstać na ul. Jagiellońskiej, ul. Obrońców Wybrzeża i ul. Kołobrzeskiej. Dla tego zadania przygotowano już dokumentację projektową i ogłoszono przetarg na realizację, który został unieważniony z powodu zbyt wysokich ofert. Wkrótce ogłoszony zostanie kolejny.

 

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl