PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Przetrwać dojrzewanie. Warsztaty dla rodziców i młodzieży
Przetrwać dojrzewanie. Warsztaty dla rodziców i młodzieży
Gdzie szukać pomocy, kiedy Twój nastolatek jest w kryzysie? Co zrobić, gdy niepokoisz się, że jest uzależniony? A może ma depresję? Już w sobotę, 18 maja w ECS bezpłatne warsztaty dla rodziców. Ostatnie miejsca – skorzystaj!
Jak przetrwać dojrzewanie? Warsztaty dla rodziców i młodziezy
Jak przetrwać dojrzewanie? Warsztaty dla rodziców i młodziezy
 

 

Okres dojrzewania to trudny czas nie tylko dla nastolatków, ale także rodziców, którzy nie mając świadomości i wiedzy, jakie zmiany zachodzą w młodym organizmie, często reagują nieodpowiednio. Dochodzi na tym tle do wielu nieporozumień w rodzinie, pogłębienia kryzysu komunikacyjnego z młodym człowiekiem.

- „Przywilejem” tego okresu jest sięganie po zachowania nieakceptowane przez rodziców i wzbudzanie emocji trudnych do wytrzymania również dla nich – przekonuje Teresa Smoła, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Opieki Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży.

Dlatego warto poszerzać wiedzę i zrozumieć okres adolescencji, żeby nie tylko nie stracić relacji z nastolatkiem, a przede wszystkim pomóc jemu i sobie w trudnym okresie dojrzewania. Wychodząc naprzeciw wspomnianym problemom i trudnościom Gdański Ośrodek Opieki Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży (GOPP) zorganizował konferencję wraz z warsztatami dla młodzieży i rodziców.

- Są co najmniej dwa powody, dla których warto dzisiaj poświęcić czas na rozmowę o nastolatkach i procesie dojrzewania. Po pierwsze jest to bardzo znaczący czas dla kształtowania się osobowości i tożsamości człowieka, a po drugie trudności dojrzewania wiążą się nie tylko ze zmieniającą się rzeczywistością wewnętrzną, co jest określane mianem okresu burzy i naporu, ale również znacznym utrudnieniem staje się intensywnie zmieniająca się rzeczywistość zewnętrzna. Te zmiany są na tyle zaskakujące, że nawet my rodzice, wyposażenie we własne doświadczenie życiowe, często jesteśmy bezradni wobec pojawiających się trudności – mówi Teresa Smoła, dyrektor GOPP.

Pierwsza część spotkania to konferencja i prezentacja oferty psychologicznej pomocy gdańskich placówek i organizacji. Rozpocznie się o godz. 10 w Sali Wystaw czasowych w ECS i potrwa 2 godziny. Podczas wydarzenia będzie okazja do osobistego spotkania i rozmowy ze specjalistami: psychologami, lekarzami, pedagogami, pracownikami socjalnymi. W jednym miejscu dostępna będzie oferta gdańskich placówek i instytucji dotycząca psychoedukacji, psychoterapii czy leczenia farmakologicznego.

- Są jeszcze miejsca na warsztat dotyczący kryzysu nastolatka, gdzie będziemy mówić także o depresji oraz warsztat nt. uzależnień – mówi Marta Orańska – Szałomska z GOPP.

Na warsztaty można zapisywać się telefonicznie pod numerem telefonu 58 347 89 30 lub mailowo sekretariat@raclawicka.gda.pl.

Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć TUTAJ.

Opis wszystkich warsztatów TUTAJ. 

 

 
 
Aldona Dybukwww.gdansk.plaldona.dybuk@gdansk.pl
Aldona Dybuk - najnowsze
Aldona Dybukwww.gdansk.plaldona.dybuk@gdansk.pl
Aldona Dybuk - najnowsze