PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Przejście naziemne i nowe skrzyżowanie na Podwalu Przedmiejskim powstaną do końca roku

Przejście naziemne i nowe skrzyżowanie na Podwalu Przedmiejskim powstaną do końca roku
Na ul. Podwale Przedmiejskie przebudowane zostaną m.in. skrzyżowanie z ul. Łąkową, tory tramwajowe, przystanki tramwajowe i autobusowe "Akademia Muzyczna". W pobliżu powstanie także przejście naziemne, które znacznie usprawni mieszkańcom poruszanie się po tej części Gdańska.
Skrzyżowanie Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową, przystanki tramwajowe i autobusowe Akademia Muzyczna
Skrzyżowanie Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową, przystanki tramwajowe i autobusowe "Akademia Muzyczna"
gdansk/ukosne.pl

 

Skrzyżowanie z ul. Łąkową będzie drugim z pięciu, które zostaną przebudowane na Podwalu Przedmiejskim. Pierwszym było z ul. Chmielną. 

- W ubiegłym roku przebudowaliśmy pierwsze skrzyżowanie na Podwalu Przedmiejskim, co znacznie poprawiło komfort mieszkańców i usprawniło komunikację w tej części miasta - mówi Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

W ramach inwestycji powstało pierwsze przejście naziemne na ul. Podwale Przedmiejskie. Ponadto przebudowano ul. Chmielną na odcinku od ul. Pszennej do ul. Spichrzowej z utworzeniem sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w ul. Chmielnej. Koszt inwestycji wyniósł ok. 16 mln złotych.

Na Podwalu Przedmiejskim - otwarto przejście dla pieszych


W tym roku przebudowane zostanie skrzyżowanie ul. Podwale Przedmiejskie z ul. Łąkową. Wykonawca, który zostanie wyłoniony w przetargu, będzie miał za zadanie:

  • wykonanie przejścia naziemnego
  • zmodernizowanie 250-metrowego odcinka Podwala Przedmiejskiego, na który będzie się składać wymiana nawierzchni, utworzone pasów dla rowerzystów, wyremontowanie chodników po obu stronach ulicy
  • przebudowanie torowiska i peronów tramwajowych, by umożliwić dojście do przystanku Akademia Muzyczna
  • przebudowanie zatok autobusowych
  • wykonanie kanalizacji deszczowej, instalacji sanitarnej i wodociągowej


- Oferty przetargowe powinniśmy poznać w pierwszej połowie czerwca. Prace mają potrwać 180 dni od daty podpisania umowy, ale nie później niż do grudnia 2019 roku - informuje Anteta Niezgoda z DRMG. 

Zamówienie dotyczy projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej pn. „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska”.


Czytaj także: 

Remont Podwala Przedmiejskiego. Zobacz, jak przebiegały prace w okolicach skrzyżowania z ul. Chmielną

 

logo

 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl