PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Remont Podwala Przedmiejskiego. Zobacz, jak przebiegają prace

Remont Podwala Przedmiejskiego. Zobacz, jak przebiegają prace
Przebudowa ulicy Podwale Przedmiejskie wkracza w decydującą fazę. Zakończone już modernizację torowiska tramwajowego w tym miejscu. Szczególnie intensywnie przebiegają prace na dochodzącej do Podwala ul. Chmielnej. Odwiedziliśmy plac budowy z kamerą.
Remont ul. Podwale Przedmiejskie w Śródmieściu
Remont ul. Podwale Przedmiejskie w Śródmieściu
zdj. Dariusz Kwidziński/gdansk.pl


Remont ul. Podwale Przedmiejskie to tak naprawdę trzy remonty. Pierwszy nich to otwarcie skrzyżowania ul. Podwale Przedmiejskie z ul. Chmielną, drugim jest przebudowa ul. Chmielnej na odcinku od  ul. Pszennej do ul. Spichrzowej. Do tego dochodzi jeszcze przebudowa sieci wodociągowo-kanalizacyjnych właśnie na Chmielnej.

Zobacz relację wideo:

Ta ważna inwestycja ma usprawnić poruszanie się – szczególnie dla pieszych - w Śródmieściu. Powstanie przejście naziemne na skrzyżowaniu Podwala Przedmiejskiego i Chmielnej. Do tej pory go nie było. Istnieje jedynie przejście podziemne.

Czytaj też: Rusza pierwszy etap przebudowy Podwala Przedmiejskiego

Przez cały czas jezdnie po obu stronach ulicy są zwężone. Kierowcy powinni więc zachować szczególną ostrożność. Koszt inwestycji to 16 mln zł. Jeśli wszystko przebiegać będzie zgodnie z planem, remont powinien zakończyć się we wrześniu 2018 r.

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl