PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Przedterminowe wybory na urząd prezydenta Miasta Gdańska. Będzie mniej lokali wyborczych

Przedterminowe wybory na urząd prezydenta Miasta Gdańska. Będzie mniej lokali wyborczych
3 marca br. będziemy ponownie wybierać Prezydenta Miasta Gdańska w wyborach przedterminowych. To skutek śmierci prezydenta Pawła Adamowicza, który zamordowany został 13 stycznia br. - dziewięć tygodni po zwycięstwie w wyborach 4 listopada 2018r. Tym razem gdańszczanie oddadzą swój głos w 196 lokalach wyborczych - to o trzy mniej niż poprzednio.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
3 marca ponownie wybierzemy Prezydenta Miasta Gdańska
3 marca ponownie wybierzemy Prezydenta Miasta Gdańska - dobrze wcześniej upewnić się, w którym lokalu należy głosować. Tym razem będzie nieco mniej komisji
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

 

3 marca gdańszczanie wybiorą Prezydenta naszego miasta. Zagłosować będzie można w 196 lokalach wyborczych rozmieszczonych na terenie całego Gdańska. To o trzy lokale mniej niż w czasie wyborów samorządowych w listopadzie 2018 r. Wynika to z likwidacji lokali (jeden z nich mieścił się w zamkniętym już szpitalu przy ul. Klinicznej) bądź braku zgody właścicieli lokali na ich wynajem.

Dlatego warto upewnić się przed wyborami. Listę lokali wyborczych z przypisanymi im ulicami znajdziecie Państwo w Biuletynie Informacji Publicznej, pod tym linkiem

 

W głosowaniu może wziąć udział mieszkaniec bądź mieszkanka Gdańska, którzy:

* najpóźniej w dniu głosowania kończą 18 lat

* stale zamieszkują na obszarze danej jednostki samorządu terytorialnego

* nie zostali pozbawieni praw publicznych prawomocnym orzeczeniem sądu

* nie zostali pozbawieni praw wyborczych prawomocnym orzeczeniem Trybunału Stanu

* nie zostali ubezwłasnowolnieni prawomocnym orzeczeniem sądu

W wyborach na urząd Prezydenta Miasta Gdańska kandydują trzy osoby: Aleksandra Dulkiewicz, która pełni obecnie obowiązki Prezydenta Gdańska, Marek Skiba oraz Grzegorz Braun. Dulkiewicz została powołana na obecne stanowisko po śmierci prezydenta Adamowicza - objęcie tej funkcji zaproponował jej Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki. Wcześniej była ona pierwszym zastępcą prezydenta Gdańska. W ostatnich wyborach samorządowych kandydowała z list stowarzyszenia Wszystko Dla Gdańska założonego przez śp. Pawła Adamowicza. Wcześniej związana była z Platformą Obywatelską. Obaj kandydaci są działaczami prawicowymi. Marek Skiba jest prywatnym przedsiębiorcą, z kolei Grzegorz Braun to publicysta i reżyser.

 

Troje kandydatów na urząd Prezydenta Gdańska: Dulkiewicz, Skiba i Braun

 

 

 

Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze