PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Poparcie Ruchu Młodej Polski i pomorskich samorządowców dla Aleksandry Dulkiewicz. FOTO i WIDEO
Poparcie Ruchu Młodej Polski i pomorskich samorządowców dla Aleksandry Dulkiewicz. FOTO i WIDEO
We wtorkowe popołudnie, w sąsiedztwie hali widowiskowo-sportowej Ergo Arena, zorganizowano konferencję prasową, w trakcie której przedstawiciele historycznego już Ruchu Młodej Polski, na czele z Aleksandrem Hallem, a także samorządowcy z Gdyni, Sopotu i Pruszcza Gdańskiego ogłosili swoje oficjalne poparcie dla Aleksandry Dulkiewicz, która kandyduje w wyborach na urząd Prezydenta Miasta Gdańska.
Na zdjęciu od lewej: Katarzyna Gruszecka-Spychała, Aleksander Hall, Aleksandra Dulkiewicz, Bożena Grzywaczewska i Jacek Karnowski
Na zdjęciu od lewej: Katarzyna Gruszecka-Spychała, Aleksander Hall, Aleksandra Dulkiewicz, Bożena Grzywaczewska i Jacek Karnowski
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Jako pierwszy głos zabrał Aleksander Hall, który jesienią ubiegłego roku oficjalnie popierał kandydaturę Pawła Adamowicza.

- Nasze środowisko, jako polityczne środowisko, należy już do historii, ale związki, przyjaźnie, poczucie wspólnych wartości pozostało. Dlatego bardzo konsekwentnie popieraliśmy Pawła Adamowicza. Zrobiliśmy to również w ostatnich wyborach. Wiele osób z naszego środowiska podpisało apel wzywający gdańszczan do głosowania na Pawła Adamowicza – przypomniał Aleksander Hall.

Podkreślał też, że prezydent Adamowicz odszedł w tragicznych okolicznościach, ale ma "godną następczynię i kontynuatorkę".

- Wiemy, że Aleksandra będzie kontynuować jego dzieło, a także otworzy nowy rozdział w historii Gdańska, tego ważnego dla Polski, pięknego miasta. I dlatego dzisiaj również popieramy całym sercem i z pełną determinacją, Aleksandrę Dulkiewicz. Dla wielu z nas: Olę - tłumaczył Hall. - Muszę powiedzieć, że należę do tego pokolenia, które zna ją od kołyski. Mogłem obserwować jak wzrastała, jak kształtowała się jako polityk, społecznik, i myślę że da naprawdę wiele Gdańskowi. Mamy do niej pełne zaufanie: do jej kompetencji, mądrości politycznej, wyczucia i pracowitości.

W podobnym tonie wypowiadała się Bożena Grzywaczewska, także z Ruchu Młodej Polski .

- Choć jesteśmy starszym pokoleniem, to będziemy czuli się bezpiecznie pod skrzydłami Oli. Dlatego, że jest mądrą kobietą, bardzo opanowaną, ale też stanowczą i odważną - oceniła Bożena Grzywaczewska. - Olu, oddajemy się pod Twoje skrzydła, ale kiedy będzie potrzeba, będziemy stali za Tobą murem i służyli wsparciem.

W trakcie wtorkowej konferencji wystąpił także mec. Jacek Taylor, znany obrońca opozycjonistów w czasach PRL.

- Ja również znam Olę "od kołyski i mogłem obserwować jak doroślała, co robiła, kiedy w ostatnich latach pracowała w mieście oraz w Europejskim Centrum Solidarności. Myślę, że najważniejszy jest charakter, a Ola pokaże, że ma charakter, jaki powinni mieć gdańszczanie - stwierdził mec. Taylor. 

 

Przedstawiciele Ruchu Młodej Polski i pomorscy samorządowcy wyrazili swoje poparcie dla kandydującej Aleksandry Dulkiewicz
Przedstawiciele Ruchu Młodej Polski i pomorscy samorządowcy wyrazili swoje poparcie dla kandydującej Aleksandry Dulkiewicz
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Prezydent Sopotu, Jacek Karnowski, rozpoczął swoje wystąpienie od wyliczenia inwestycji, które powstały dzięki współpracy zarówno pomiędzy Sopotem i Gdańskiem, jak i innymi pomorskimi samorządami, w tym budowę hali Ergo Arena, rozbudowę portu lotniczego i oczyszczalni "Wschód".

- Myślę, że są to wymierne korzyści dla wszystkich mieszkańców metropolii gdańskiej – podkreślił prezydent Karnowski. - Ola ma twardy charakter, i dobrze. Jest to dobry charakter. Niektórzy mówią, że Gdańsk to jednak kobieta. I może mają rację...

Wiceprezydent Gdyni, Katarzyna Gruszecka-Spychała, zabrała głos zarówno w swoim imieniu, jak i prezydenta Wojciecha Szczurka, który przebywa obecnie za granicą.

- Jestem z młodszego pokolenia, tego, co Ola. Poza kompetencjami, które są oczywiste i widoczne na co dzień w jej pracy, mogę z całego serca zaświadczyć, że to jest bardzo dobry człowiek, idealnie wiedzący co to znaczy "służba publiczna". Uczyłyśmy się tego razem, dawno temu. Zostałyśmy przećwiczone w różnych okolicznościach. Jestem absolutnie przekonana, że jest to najlepsza możliwa kandydatka – podkreślała wiceprezydent Gruszecka-Spychała.

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego życzył Aleksandrze Dulkiewicz, by w najbliższą niedzielę "pobiła" jego wynik wyborczy z ostatnich wyborów samorządowych (a wyniósł on ponad 83 proc. – red.)

- Jestem przekonany, że Gdańsk już za kilka dni znowu będzie miał, już na stałe, świetnego gospodarza, a Pruszcz Gdański świetnego sąsiada. Trzeba tylko jedno zrobić: pójść w niedzielę na wybory i zagłosować na Olę - zaznaczył Janusz Wróbel, burmistrz Pruszcza Gdańskiego

 

ZOBACZ ZAPIS WIDEO Z WTORKOWEJ KONFERENCJI:

 

Tuż po spotkaniu z dziennikarzami samorządowcy, aktywiści, sympatycy oraz członkowie Stowarzyszenia Wszystko Dla Gdańska, wzięli udział w kolejnej już w ostatnich dniach akcji pod hasłem "drzwi w drzwi" - pukali do mieszkań, tym razem mieszkańców Żabianki, zachęcając każdego do udziału w niedzielnych wyborach, a także do oddania głosu na Aleksandrę Dulkiewicz.

Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze