PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Pomagają klinice onkologii dziecięcej gdańskiego UCK “wrócić do domu”, pomóż i Ty

Pomagają klinice onkologii dziecięcej gdańskiego UCK “wrócić do domu”, pomóż i Ty
- Za każdym razem, kiedy się spotykamy, jesteśmy pięć kroków dalej. Niewykluczone, że na Dzień Dziecka wszystko się uda i będziemy już na miejscu – mówił Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny gdańskiego UCK podczas przekazania kolejnego sprzętu na remont Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii. Tym razem darczyńcy postanowili wspomóc szpital przekazując 16 siedzisk prysznicowych oraz 32 uchwyty łazienkowe ze stali nierdzewnej.
Potrzebny sprzęt został dostarczony pod drzwi remontowanej kliniki w sposób dość niezwykły. Przywiozła go zabytkowa sanitarka FSO 125p z 1984 roku z Muzeum Techniki Wojskowej Gryf
Potrzebny sprzęt został dostarczony pod drzwi remontowanej kliniki w sposób dość niezwykły. Przywiozła go zabytkowa sanitarka FSO 125p z 1984 roku z Muzeum Techniki Wojskowej Gryf
Fot. Sylwia Mierzewska/UCK

Rosną szeregi darczyńców, którzy na apel Fundacji z Pompą (zrzeszającej rodziców małych pacjentów) od kilku miesięcy wspierają remont Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, jedynego miejsca na Pomorzu, gdzie leczone są dzieci chore na raka. Szpitalowi pomagają samorządowcy, przedsiębiorcy, kluby sportowe, instytucje i osoby prywatne.

Zawodnicy Rugby Club Arka Gdynia po raz kolejny postanowili wesprzeć akcję #PomóżKliniceWrócićDoDomu i pomóc małym pacjentom remontowanej kliniki. We współpracy z Fundacją z Pompą i pod wodzą Marka Maciejewskiego, ambasadora rodziny RC 300, oraz w towarzystwie Mieczysława Gołuńskiego, burmistrza Kartuz i uczniów VII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku przekazali na remont kliniki 16 siedzisk prysznicowych oraz 32 uchwyty łazienkowe ze stali nierdzewnej.

Potrzebny sprzęt został dostarczony pod drzwi remontowanej kliniki w sposób dość niezwykły. Przywiozła go zabytkowa sanitarka FSO 125p z 1984 roku z Muzeum Techniki Wojskowej Gryf. Samochód był wykorzystywany w Pogotowiu Ratunkowym w Kartuzach.

- Za każdym razem, kiedy się spotykamy, jesteśmy pięć kroków dalej. Niewykluczone, że na Dzień Dziecka wszystko się uda i będziemy już na miejscu. To wszystko dzięki Fundacji i dzięki zapałowi lekarzy, którzy momentami byli bezkompromisowi wobec swojego dyrektora, za co im bardzo dziękuję – mówił Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny UCK. - Mam nadzieję, że już za moment będziemy mogli otworzyć to miejsce i pomagać naszym pacjentom. Tutaj leczone są najtrudniejsze przypadki, najtrudniejsze choroby, które dotykają najmniejszych. To jest miejsce niezwykłe i bardzo potrzebne – dodał.

Przekazanie kolejnych darowizn ma zawsze niezwykłą oprawę. Przy mikrofonie Jakub Kraszewski, dyrektor UCK w Gdańsku
Przekazanie kolejnych darowizn ma zawsze niezwykłą oprawę. Przy mikrofonie Jakub Kraszewski, dyrektor UCK w Gdańsku
Fot. Sylwia Mierzewska/UCK

Na miejscu byli również uczniowie VII LO w Gdańsku, którzy w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii wspierają Fundację z Pompą. Projektem "Nie wyrzucaj, przerób" młodzi ludzie chcą zwrócić uwagę rówieśników m.in. na zagrożenie dla środowiska, jakie niesie konsumpcyjne podejście do życia. Dlatego postanowili pokazać, jak można przerobić zużyte ubrania na coś efektownego. Stworzyli własną biżuterię, a pieniądze z jej sprzedaży zasilą zbiórkę "Pomóż Klinice Wrócić do Domu".

- Bez jakiegokolwiek zastanowienia postanowiliśmy wesprzeć działania Fundacji. Naszym celem jest zebranie dwóch tysięcy złotych, które przekażemy na zbiórkę - mówił jeden z uczniów gdańskiej Siódemki.

To już kolejny raz, kiedy Marek Maciejewski i zawodnicy Rugby Club Arka Gdynia wspomagają remont Kliniki. Wcześniej wraz z partnerami przekazali m.in. gres do remontu łazienek, podtynkowe instalacje oraz fanty na licytacje, z których pieniądze zasiliły zbiórkę prowadzoną przez Fundację z Pompą.

Cały czas można dołożyć się do zbiórki pieniędzy na remont Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii UCK. Jak podkreślają organizatorzy - liczy się naprawdę każda złotówka.

Zrzutka prowadzona jest na portalu Siepomaga.

Więcej informacji nt. przebiegu remontu i potrzeb na stronie Fundacji z Pompąoprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl