PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Podwodny hokej, jazda na łyżwach, warsztaty lalkarskie, podwórkowe kino. Sprawdź ferie last minute

Podwodny hokej, jazda na łyżwach, warsztaty lalkarskie, podwórkowe kino. Sprawdź ferie last minute
Już wkrótce rozpoczynają się ferie zimowe. Rodzice, którzy nie zorganizowali zajęć dla swoich dzieci mogą jeszcze skorzystać z oferty miejskiej. Zajęcia rozwojowe, teatralne, sportowe i plastyczne, podwórkowe kino, warsztaty lalkarskie, szkółka jazdy na łyżwach czy hokej podwodny - to tylko niektóre z propozycji dla dzieci i młodzieży.

Tegoroczna oferta na zimowy wypoczynek gdańskich uczniów, przygotowana przez miasto, jest bardzo różnorodna. 

Rodzice, którzy chcieliby, aby ich dzieci miały podczas ferii całodzienną (minimum 8 godzin) opiekę mogą skorzystać z propozycji przygotowanych przez gdańskie szkoły. Miejsca dla dzieci i młodzieży można znaleźć w 28 szkołach na terenie całego Gdańska (Lista szkół z ofertą półkolonijną na dzień 2 stycznia 2017 roku (17.87 KB)).

Co ważne uczestniczyć w zajęciach mogą wszystkie gdańskie dzieci, nawet te niebędące uczniami danej szkoły. Zajęcia odbywają się w tygodniowych turnusach, są całkowicie darmowe!

Rekrutacja prowadzona jest przez poszczególne placówki.


Jak myśli robot?
Jak myśli robot?
Centrum Hewelianum
 

Zaprzyjaźnij się z robotem

Podczas ferii Centrum Hewelianum dostępne będzie 7 dni w tygodniu od 10:00 do 18:00. W pełnej gotowości roboty Ping i Pong czekać będą na wszystkich zafascynowanych robotyką.

Na specjalnych warsztatach „Jak myśli robot?” będzie można sprawdzić, na co je stać - czy potrafią tańczyć, ćwiczyć tai chi albo czy dają się oszukać? Będzie też okazja spróbować swoich sił w programowaniu ich mniejszych kolegów - ozobotów! Dostępne będą również wystawy interaktywne oraz warsztaty „Laboratorium Pana Kleksa”.

Oferta ferii w Centrum Hewelianum (597 KB)


Na basenie i na boisku z MOSIR-em

Miejsca na przygotowanych przez siebie zajęciach ma również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. „Basen za zeta” i Zimowa Szkoła Ratownictwa to oferta szkolna przeznaczona dla młodzieży w wieku od 8 do 16 lat. Zajęcia odbywać się będą na pływalni przy ul. Chałubińskiego na Chełmie.

Ze specjalnej oferty mogą również skorzystać rodziny. Od 16 do 29 stycznia w określonych godzinach wstęp dla min. jednego dorosłego plus dziecko będzie kosztował 5 zł od osoby.

Sportowe ferie to nie tylko zajęcia na basenie. Zima można również grać w tenisa, badmintona, rugby czy piłkę nożną. Na specjalnie uruchomionej stronie można znaleźć szczegółową ofertę zajęć oraz od razu zapisać się na te, które wybierzemy.
 

W ferie załóż figurówki

Dla dzieci i młodzieży, którzy lubią jeździć na łyżwach oraz dla tych, którzy chcieliby się nauczyć tej dyscypliny sportowej Lodowisko Miejskie i szkółka łyżwiarska IceSkater przygotowały ofertę półkolonijną. Podczas całodziennych zajęć(od 8:00 do 16:00) dzieci będą miały możliwość doskonalić umiejętności łyżwiarskie oraz aktywnie spędzać czas na warsztatach tanecznych i muzycznych. Półkolonie są płatne. 

Oferta ferii na Lodowisku Miejskim (14.79 KB)

Foki i pingwiny czekają w zoo

Aktywni miłośnicy zwierząt i bliskich spotkań z przyrodą znajdą dla siebie propozycję na czas ferii także w gdańskim zoo. W zimowej ofercie będą propozycje dla szukających aktywnego wypoczynku rodzin z dziećmi, organizatorów i opiekunów półkolonii oraz indywidualnych zwiedzających.

W niedziele, 15 i 29 stycznia, odbędzie się Akcja Karmnik, podczas której będzie można zobaczyć obrączkowanie ptaków oraz wysłuchać opowieści o poszczególnych gatunkach i ich zwyczajach. Punkt obrączkowania znajduje się naprzeciwko pawilonu i wybiegu hipopotamów nilowych i będzie czynny od 9.00 do 12.00. Obrączkowanie odbywa się w okolicach pełnych godzin.

W czwartek 26 stycznia o godz. 13:00 odbędzie się natomiast kozi teatrzyk, zakończony wspólnym ogniskiem.


Mali artyści w akcji w Plamie
Mali artyści w akcji w Plamie
mat. prasowy

W Plamie zrobisz pacynkę, a zdjęcia w Domu Sztuki

Gdański Archipelag Kultury, w swoich 6 placówkach przygotował zajęcia nie tylko jednorazowe, lecz także w formie 8 godzinnych warsztatów. Co ważne rodzice mogą wybrać, czy chcą skorzystać z zajęć organizowanych przez cały tydzień, czy dziecko ma uczestniczyć w zajęciach w wybrane dni tygodnia.

Dzieci, które chciałyby własnoręcznie zrobić pacynkę będą mogły zrobić to na zajęciach w Plamie. Tutaj również czynne będzie „podwórkowe kino” - gdzie obejrzeć będzie można spektakle teatralne ( 8 zł/ osoby) i filmy dla dzieci ( wstęp wolny). W Domu Sztuki GAK mali artyści będą mogli poeksperymentować z muzyką i dźwiękami, a nawet fotografią.

Oferta ferii w Plamie GAK (68.51 KB)

Oferta ferii w Domu Sztuki Gak (15.79 KB)


Czytaj także:

Gdańscy uczniowie rozpoczną ferie już w połowie stycznia. Rodzice, sprawdźcie, jakie atrakcje czekają


Olimpia SchneiderUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaReferat Prasowyolimpia.schneider@gdansk.gda.pl
Olimpia Schneider - najnowsze
Olimpia SchneiderUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaReferat Prasowyolimpia.schneider@gdansk.gda.pl
Olimpia Schneider - najnowsze