Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Podwodny hokej, jazda na łyżwach, warsztaty lalkarskie, podwórkowe kino. Sprawdź ferie last minute

Już wkrótce rozpoczynają się ferie zimowe. Rodzice, którzy nie zorganizowali zajęć dla swoich dzieci mogą jeszcze skorzystać z oferty miejskiej. Zajęcia rozwojowe, teatralne, sportowe i plastyczne, podwórkowe kino, warsztaty lalkarskie, szkółka jazdy na łyżwach czy hokej podwodny - to tylko niektóre z propozycji dla dzieci i młodzieży.

Podwodny hokej, jazda na łyżwach, warsztaty lalkarskie, podwórkowe kino. Sprawdź ferie last minute
A
A
data publikacji: 08 stycznia 2017 r.

Tegoroczna oferta na zimowy wypoczynek gdańskich uczniów, przygotowana przez miasto, jest bardzo różnorodna. 

Rodzice, którzy chcieliby, aby ich dzieci miały podczas ferii całodzienną (minimum 8 godzin) opiekę mogą skorzystać z propozycji przygotowanych przez gdańskie szkoły. Miejsca dla dzieci i młodzieży można znaleźć w 28 szkołach na terenie całego Gdańska (Lista szkół z ofertą półkolonijną na dzień 2 stycznia 2017 roku (17.87 KB)).

Co ważne uczestniczyć w zajęciach mogą wszystkie gdańskie dzieci, nawet te niebędące uczniami danej szkoły. Zajęcia odbywają się w tygodniowych turnusach, są całkowicie darmowe!

Rekrutacja prowadzona jest przez poszczególne placówki.


Jak myśli robot?
Jak myśli robot?
Centrum Hewelianum
 

Zaprzyjaźnij się z robotem

Podczas ferii Centrum Hewelianum dostępne będzie 7 dni w tygodniu od 10:00 do 18:00. W pełnej gotowości roboty Ping i Pong czekać będą na wszystkich zafascynowanych robotyką.

Na specjalnych warsztatach „Jak myśli robot?” będzie można sprawdzić, na co je stać - czy potrafią tańczyć, ćwiczyć tai chi albo czy dają się oszukać? Będzie też okazja spróbować swoich sił w programowaniu ich mniejszych kolegów - ozobotów! Dostępne będą również wystawy interaktywne oraz warsztaty „Laboratorium Pana Kleksa”.

Oferta ferii w Centrum Hewelianum (597 KB)


Na basenie i na boisku z MOSIR-em

Miejsca na przygotowanych przez siebie zajęciach ma również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. „Basen za zeta” i Zimowa Szkoła Ratownictwa to oferta szkolna przeznaczona dla młodzieży w wieku od 8 do 16 lat. Zajęcia odbywać się będą na pływalni przy ul. Chałubińskiego na Chełmie.

Ze specjalnej oferty mogą również skorzystać rodziny. Od 16 do 29 stycznia w określonych godzinach wstęp dla min. jednego dorosłego plus dziecko będzie kosztował 5 zł od osoby.

Sportowe ferie to nie tylko zajęcia na basenie. Zima można również grać w tenisa, badmintona, rugby czy piłkę nożną. Na specjalnie uruchomionej stronie można znaleźć szczegółową ofertę zajęć oraz od razu zapisać się na te, które wybierzemy.
 

W ferie załóż figurówki

Dla dzieci i młodzieży, którzy lubią jeździć na łyżwach oraz dla tych, którzy chcieliby się nauczyć tej dyscypliny sportowej Lodowisko Miejskie i szkółka łyżwiarska IceSkater przygotowały ofertę półkolonijną. Podczas całodziennych zajęć(od 8:00 do 16:00) dzieci będą miały możliwość doskonalić umiejętności łyżwiarskie oraz aktywnie spędzać czas na warsztatach tanecznych i muzycznych. Półkolonie są płatne. 

Oferta ferii na Lodowisku Miejskim (14.79 KB)

Foki i pingwiny czekają w zoo

Aktywni miłośnicy zwierząt i bliskich spotkań z przyrodą znajdą dla siebie propozycję na czas ferii także w gdańskim zoo. W zimowej ofercie będą propozycje dla szukających aktywnego wypoczynku rodzin z dziećmi, organizatorów i opiekunów półkolonii oraz indywidualnych zwiedzających.

W niedziele, 15 i 29 stycznia, odbędzie się Akcja Karmnik, podczas której będzie można zobaczyć obrączkowanie ptaków oraz wysłuchać opowieści o poszczególnych gatunkach i ich zwyczajach. Punkt obrączkowania znajduje się naprzeciwko pawilonu i wybiegu hipopotamów nilowych i będzie czynny od 9.00 do 12.00. Obrączkowanie odbywa się w okolicach pełnych godzin.

W czwartek 26 stycznia o godz. 13:00 odbędzie się natomiast kozi teatrzyk, zakończony wspólnym ogniskiem.


Mali artyści w akcji w Plamie
Mali artyści w akcji w Plamie
mat. prasowy

W Plamie zrobisz pacynkę, a zdjęcia w Domu Sztuki

Gdański Archipelag Kultury, w swoich 6 placówkach przygotował zajęcia nie tylko jednorazowe, lecz także w formie 8 godzinnych warsztatów. Co ważne rodzice mogą wybrać, czy chcą skorzystać z zajęć organizowanych przez cały tydzień, czy dziecko ma uczestniczyć w zajęciach w wybrane dni tygodnia.

Dzieci, które chciałyby własnoręcznie zrobić pacynkę będą mogły zrobić to na zajęciach w Plamie. Tutaj również czynne będzie „podwórkowe kino” - gdzie obejrzeć będzie można spektakle teatralne ( 8 zł/ osoby) i filmy dla dzieci ( wstęp wolny). W Domu Sztuki GAK mali artyści będą mogli poeksperymentować z muzyką i dźwiękami, a nawet fotografią.

Oferta ferii w Plamie GAK (68.51 KB)

Oferta ferii w Domu Sztuki Gak (15.79 KB)


Czytaj także:

Gdańscy uczniowie rozpoczną ferie już w połowie stycznia. Rodzice, sprawdźcie, jakie atrakcje czekają


Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora
Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora