PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

“Pobijmy rekord 30-lecia”. Prezydenci Gdańska, Gdyni i Sopotu - wspólnie na rzecz udziału w wyborach ZOBACZ

“Pobijmy rekord 30-lecia”. Prezydenci Gdańska, Gdyni i Sopotu - wspólnie na rzecz udziału w wyborach ZOBACZ
Spot jest 40-sekundowy, by maksymalnie uprościć przekaz. Pokazuje charakterystyczne miejsca w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. W kadrze po kolei pojawiają się prezydenci, zachęcając do udziału w wyborach prezydenckich. Na koniec we troje apelują jednym głosem: “Pobijmy rekord 30-lecia”. Ta trójmiejska akcja znalazła naśladowców także w innych regionach kraju, podobne filmiki nagrały metropolie: poznańska, górnośląsko-zagłębiowska i wrocławska. Jest też wyborczy konkurs - prezydent Aleksandra Dulkiewicz zapowiada, że jeśli wygra Gdańsk, nagroda 30 tys. zł trafi do dzielnicy z najwyższą frekwencją.
Finalna scena filmiku. Aleksandra Dulkiewicz, Jacek Karnowski i Wojciech Szczurek mówią jednocześnie: - Pobijmy rekord 30-lecia
Finalna scena filmiku. Aleksandra Dulkiewicz, Jacek Karnowski i Wojciech Szczurek mówią jednocześnie: - Pobijmy rekord 30-lecia
kadr ze spotu

 

Prezydenta RP wybieramy dzisiaj - w niedzielę, 28 czerwca - w godzinach 7.00-21.00. Do udziału w głosowaniu osobiście zachęcają prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Filmik prezentujemy na końcu tej publikacji.

- Pomysł na nagranie naszego filmiku powstał dwa tygodnie temu, w zarządzie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot - mówi Michał Glaser, prezes zarządu i dyrektor Biura OMGGS. - Powstał scenariusz, poszczególne fragmenty tekstu zostały rozpisane na głosy. Tylko ostatnie zdanie wszyscy prezydenci mówią wspólnie, ale to nie było łatwe, bo wszyscy nagrywani byli z osobna, w innych miejscach. Jednak wyszło super, jakby słyszeli się wzajemnie. Realizację filmu wzięło na siebie Miasto Gdynia. Uważam, że efekt jest naprawdę znakomity. Gdynia zasługuje na wielkie brawa.   

Tekst brzmi następująco: “28-ego idziemy na wybory. W wolnej Polsce wybieraliśmy prezydenta już sześć razy. W 2020 roku mija trzydzieści lat od pierwszych prawdziwie wolnych wyborów. Wójcie, burmistrzu, starosto! Zachęcajcie Pomorzan po prostu! Razem iść trzeba głosować i pomorską frekwencję budować. Pobijmy rekord 30-lecia!”.

Prezydenci wspólnie, chórem wymawiają tylko to ostatnie - i najważniejsze - zadanie. 

Skoro rekord 30-lecia, to pomyślano też o nagrodach, które wiązałyby się z tą liczbą. Gdańsk, Gdynia i Sopot ufundowały w sumie trzy nagrody po 30 tysięcy złotych, w trzech kategoriach:

  • gminy do 10 tys. mieszkańców
  • gminy od 10 do 30 tys. mieszkańców
  • oraz gminy powyżej 30 tys. mieszkańców

W każdej kategorii zwycięży ta gmina, która osiągnie w wyborach najwyższą frekwencję.

- Jeśli Gdańsk zwycięży w konkurencji miast, to prezydent Aleksandra Dulkiewicz już zapowiedziała, kto otrzyma te pieniądze - podkreśla Michał Glaser. - Ta spośród wszystkich dzielnic, której społeczność procentowo osiągnie najlepszą frekwencję w całym mieście. I nie ma tutaj znaczenia, czy będzie to duża czy mała dzielnica. Równe szanse mają i Przymorze Wielkie, i Oliwa, i Aniołki czy Matarnia.

Pomysł Obszaru Metropolitalnego Gdańsk Gdynia Sopot na filmik profrekwencyjny spodobał się także w innych regionach Polski. Zobacz jak do głosowania zachęcają:

  • NA DOLNYM ŚLĄSKU

 

  • W POZNAŃSKIEM

 

  • W METROPOLII GÓRNOŚLĄSKO-ZAGŁĘBIOWSKIEJ

 

BITWA O FREKWENCJĘ. ZOBACZ, JAK DO UDZIAŁU W WYBORACH WSPÓLNIE ZACHĘCAJĄ PREZYDENCI GDAŃSKA, SOPOTU I GDYNI:

Roman Daszczyńskiwww.gdansk.plroman.daszczynski@gdansk.pl
Roman Daszczyński - najnowsze
Roman Daszczyńskiwww.gdansk.plroman.daszczynski@gdansk.pl
Roman Daszczyński - najnowsze