PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Plany rewitalizacji zespołu szpitalnego Bożego Ciała. Hevelianum zaprasza na konsultacje

Plany rewitalizacji zespołu szpitalnego Bożego Ciała. Hevelianum zaprasza na konsultacje
W zmodernizowanych obiektach zespołu szpitalnego przy ul. 3 Maja powstać ma m.in. nowa wystawa i przestrzeń służąca wydarzeniom. Hevelianum chce poznać opinię gdańszczanek i gdańszczan na temat swej koncepcji dla zabytkowego kompleksu i zaprasza na konsultacje społeczne we wtorek, 25 lutego.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zespół szpitalny Bożego Ciała w Gdańsku - historia tego miejsca sięga XIV wieku
Zespół szpitalny Bożego Ciała w Gdańsku - historia tego miejsca sięga XIV wieku
Hevelianum

 

W najbliższych planach rozwojowych Hevelianum jest zagospodarowanie i rewitalizacja budynków Zespołu szpitalnego Bożego Ciała i przystosowanie ich do działalności kulturalnej i edukacyjnej. Zespół budynków przy kościele pw. Bożego Ciała, których historia sięga XIV wieku, mieści się przy ul. 3 Maja, po drodze na Górę Gradową. 

- Chcielibyśmy w tej przestrzeni realizować program poświęcony człowiekowi i trudnościom, z jakimi musi się zmierzyć we współczesnym świecie. Pragniemy o tym opowiedzieć uniwersalnym językiem sztuki tworząc wystawy, organizując koncerty, kino plenerowe, kino studyjne, spotkania, warsztaty, konferencje. Zależy nam, by poznać opinię gdańszczan na temat proponowanej przez nas oferty. Zapraszamy Was na spotkanie, podczas którego będziemy mogli o niej porozmawiać - tak Hevelianum zachęca do udziału w wydarzeniu na Fb.

Konsultacje społeczne w sprawie przyszłości zespołu szpitalnego odbędą się 25 lutego o godz. 17 w Wozowni Artyleryjskiej (II piętro, Sala Strakowskiego).

 

87034842_2717419098295949_1087285372007743488_n

 

Hevelianum stara się o pozyskanie dotacji na cel rewitalizacji zespołu Bożego Ciała ze środków Programu KULTURA Norweskiego Mechanizmu Finansowego EOG.

czytaj także: 

Kolejna rewitalizacja w Hevelianum. Gruntowny remont przejdzie Dom Wałmistrza

 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl